Bazen u dvoristu

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Doslo je lepse vreme pa je i prijatnije da se uredjuje dvoriste. Tako je doslo na red i ovo malo bazence. Normalno, za tako nesto je potrebno vreme, mozda i vise od godinu dana, da poprimi svoj lep izgled. U glavnom sve se svodi na rastinje oko bazena zahvaljujuci kome ce bazen da izgleda mnogo lepsi.

Pocetak radova: 9.10.2016

IMG_0043.jpg

IMG_0044.JPG

IMG_0040.jpg

24.10.2016

0L1A8271.jpg

0L1A8275.jpg

0L1A8276.jpg
 
Znaci ribe pregrmele zimu i sad ih ceka lepse doba godine:).

Nego kad smo kod zime i riba interesuje me nesto.
Gledao sam na TV-u zivot u rekama USA i video da se neke reke gde zivi Notropis chrosomus redovno lede preko zime pa me interesuje da li bi mogle da prezive kod nas u pristojno dubokom bazenu od odko 1.5m?
 
Ribe prezimele puno zima jer tu su vec godinama. Sada bas ne mogu da tvrdim da su to one iste od pre par godina jer se one razmnozavaju svake godine. To bazence je sa ribama oko desetak godina, nije to bas tako novo.

Notropis chrosomus tolerise hladniju vodu ali tamo gde se one nalaze reke se ne lede. Istina je da ima mnogo riba u rodu Notropis i da ih ima svugde po Americi, cak i u Kanadi pa je mozda bilo reci o nekoj drugoj ribi iz tog roda a sve ih zovu Eastern shiners.
Koliko sam video za Coosa River, temperatura se spusta na oko 10 ºC a to je dosta daleko o nule. S druge strane i WCM (Tanichthys albonubes) je u tako nekoj temperiranoj vodi a kod mene preko zime zna da se spusti znatno ispod 10. Eto ako ti nije skupo pokusaj sa par komada pa vidi.
 
Last edited:
Tacno je to sto kazes, rekli su samo ribe iz roda Notropis. Ono sto me je zbunilo je izgled tih riba koje su snimali, a izgledaju potpuno isto kao chrosomusi.
 
Reci Kiwi da je uradila skejp za peticu.:) Ti si malo rmbao tako da imas 20% zasluga.

Da li imas neku pumpu ili filter za ovo?
Isto me interesuje ovaj lokvanj. Da li je to neka mini varijanta?
 
Nema tu nikakve tehnike, cista priroda. Ako posle ovoliko godina rada sa time ne bi bio u stanju da uradim jedan mali bazen bez filtera i pumpi onda bi najbolje bilo da batalim akvaristiku :)

Pravo da ti kazem o tom lokvanju malo znam jer je to Sue uzela od jedne prijateljice ali ja ne vidim neku veliku razliku u odnosu sta ja imam na poslu osim sto su tamo svi beli. Zna list da poraste dobo, nemoj to da te buni. Ipak mogu da pitam, mozda i mogu da skupim neke informacije o lokvanju.
Kazacu Kiwi sta si rekao ali tek u ponedeljak ujutru jer ako joj kazem to sada ima da mi jede dusu ceo dan a brate, nedelja je pa sam kod kuce. Lepo obavim ja to u ponedeljak pre nego sto odem na posao :)
 
Znam kako ti je. Pokazao sam Zorici ove tvoje slike i odmah dobio naredjenje da uradim nesto slicno.:)
Malo sam guglao i pronasao nesto ovakvo.
Zapremina je oko 235 litara i dubina 50 cm.
 
Ovo je cisto pokusaj Zorice da me spreci da pravim jedan pristojan veliki bazen dubine bar 1.5 metara i vece povrsine.
Inace ako bih stavio ovo sa slike to bi bio cisto jedan ukrasan bazen od proleca do jeseni. Zima ne dolazi u obzir pogotovo ne ovako hladna kao ova.
Inace tvoje primedbe su sasvim na mestu, a ima jes jedna losa stvar, crna boja ove plastike koja ce jos vise da greje.
 
Eto manje od dve godine kasnije bazen je i dalje na svom mestu ali mnogo lepse izgleda pa da pogledamo :)

full


full


full


full


full


full
 
  • Like
Reactions: zopex2008