CIRKULACIJA

ajaksss

Member
1 April 2005
51
0
6
SKOPJE
E sada hocu da svi sto vide ovu temu, da opisu kakva cirkulacija ima u svom akvariuma i mislenje kako je najbolje postaviti.Mislim da kod mene nesto nestima.Inace sada imam 2 pumpe po 1200l/h i od canisterom 1500l/h.
 
Evo ja imam na 180litarskom akvariju(150l vode) jednu pumpu u juwel filteru 1000l/h koja baca efektivno 500l/h, jedan AC402 sa 1000l/h i jedan JBL powerhead od 1000l/h koji sam dobio na poklon od -=Bob=-a :) (druga dva sam posudio...) sa hydorFLO rotirajucom glavom...

Planirao sam maknut sve van i stavit tunze 6060, al ispada da je 6000l/h ipak prejak za moj akvarij...
steta, tunze mi je inace isto prioritet na listi zelja, al cu za to morat uzet veci akvarij... :wink: :lol:

Inace, mislim da ima tu jos mrtvih rupa iako svima na prvi pogled dobro cirkulacija izgleda i nitko dosad jos nije rekao da je losa, svi su dapace pohvalili... al ako hoces SPS, onda moras dat stroma :lol:
 
Toni, zasto mislis da ti cirkulacija nije u redu?!
Sto se desava u akvariju...opisi stanje.

Kod mene trenutno filter gura 1200l/h (dvije pumpe svaka od 600 l/h), a posebno jos sa strane je pumpa protoka 3600 l/h (ne bih stavljala toliko jaku pumpu da nisam uzela nesto gorgonija)
Prije je protok bio nesto slabiji (dosta slabiji-sve ukupno oko 3000 l/h), nisam imala nikakvih problema, a nemam niti sada...pripazim kuda koji koralj stavim s obzirom da neki ne vole prejaki tok)
-jedna pumpa ide s jedne strane, dok ove iz filtera su na suprotnoj strani, pa se tok sudara na jednom dijelu
 
Cirkulacija je specificna za svaki akvarijum ponaosob i to je sada do tebe da podesis da sve stima. Sve zavisi od uredjenja akvarijuma, populacije riba i korala, postavljanje izlaznih mlaznica pumpe itd.

Samo se igraj sa time pa vidi sta ti izgleda najbolje.
 
...pripazi neka ti je uvijek povrsina uzburkana, jer na taj nacin se pospjesuje ulazak kisika u more