I drugi bazen

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Moj prvi bazen je odavno zavrsen i polako "sazreva" a eto, stiglo je i vreme da se postavi jos jedan s prednje strane kuce. Naime posle jednog velikog posla koji je sada zavrsen doslo je vreme i za uredjenje te strane kuce pa eto, tu smo sada i radovi su krenuli.
Naravno za sada to nije nista spektakularno, samo obicna fizikalija koja je neizbezni deo ovakih poslova a da budem i iskren, vrlo je zdravo baviti se malo i lopatanjem.

Za sada samo ovo na slikama :)


_L1A5427.jpg

_L1A5432.jpg

_L1A5436.jpg

_L1A5446.jpg
 
  • Like
Reactions: Spajdermen
Nije to tako veliki bazen, možda tako deluje. Ovo je samo prvi deo a drugi je kaskada koju započinjem danas prenošenjem kamenja, kojekakvog materijala itd. Sve u svemu sve što je vrlo lepo za nasa leđa. To je neki plan koji je tu odavno samo je čekao da se radovi oko tog zida završe. Sada je sve golo i ružno ali to je samo ružno pače :) a uostalom i ovde je potrebno strpljenje, pa zar to nije akvaristika!?

Nemam ja veliki izbor riba a zlatne ribe unište mali bazen pa mi ne ostaje skoro ništa drugo. Mislim da ću da nastanim sa WCM jer sa nima imam vrlo lepo iskustvo. Nesto razmišljam i o Redfinned bully kao i o Galaxias maculatus, obe NZ vrstre a uz malo sreće mogu da ih pohvatam tu isprd kuće. Ipak za sada su WCM u igri.
 
Doslo je do male korekcije pa je sada bazen ukopan do nivoa zemlje. U prvobitnoj varijanti kaskada bi bila suvise izdignuta.
Postavljeni su i blokovi kao osnovna konstrukciaj a izmedju njih je nasuta zemlja. Sada sledi da se sve ogradi krupnim kamenom a to je mozda i najtezi deo u svemu ovome.
Bez zurbe :)

_L1A5517.jpg
 
Polako se radi nadogradnja pa je postavljeno i kamenje oko kaskade.


_L1A5668.jpg


I kako to biva, biljke su ono sto sve polako ali sigurno dovodi u red. Na zalost to bas ne ide tako brzo. Ipak, za pocetak par palmi je posadjeno iza bazena.

_L1A5671.jpg

_L1A5672.jpg

_L1A5673.jpg

_L1A5674.jpg
 
I dalje se sve krece malim koracima i polako dolazi do tacke gde su neke finese vazne i koje treba dobro osmisliti i uklopiti. E da, tri kubika kamenja je bila neka aktuelna finesa :)

Prednja strana:

_L1A5846.jpg

Odozgo:

_L1A5847.jpg


Zadnja strana:

_L1A5848.jpg
 
  • Like
Reactions: Spajdermen
Nema tu riba za sada, samo voda i trava. Bas sam prosle nedelje dodao jos biljaka koje sam izvadio iz onog drugog bazena jer su biljke baz popunile prostor pa sam morao da to razredim.
Eto za sada to tako stoji dok se vreme ne sredi, fakticki nismo mrdnuli prstom po tom pitanju eto vec par meseci.
 
Prvi bazen je pod konac. Kako sam i rekao malo sam proredio biljke ali treba jos. Hladna je jos voda da bi se ja puno zavitlavao sa time. Kada malo otopli bice sve na svoje mesto. Inace tu su ribe, zdrave lepe i debele :)
 
Raz;ika se vidi i te kako, pravi ukras baste.:)

Razmisljao sam o necem slicnom kod mene ali tesko bi bilo to odrzati leti kad ugreje, bojim se da bi voda provrila.
 
Svaka cast na radu, veoma lepo izgleda. Kako sada izgleda bazen, da li se desilo nesto u medjuvremenu ? :)
 
Vreme ide i sve polako "sazreva". To se najvise ogleda u tome sto sve te biljke okolo rastu, nekako se sve stapaju u neku celinu i sve izgleda fenomenalno. Naravno uvek je tu nesto da nam malo pokvari zadovoljstvo a to je sada zima. Dosta je zahladnelo a bas danas se razvedrilo pa eto i par fotki da se uveris i sam :) Sve u svemi mislim da je ceo ovaj poduhvat vredan truda :)

0L1A4865.jpg


0L1A4871.jpg


0L1A4874.jpg