Knjiga - The Borneo Suskers

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Evo dosla je jos jedna knjiga u moju kolekciju. Ovog puta se radi o knjizi u kojoj su opisane sve vrste Borneo Susckers-a a to je "The Borneo Suskers" autora Tan Heok Hui publikovana od strane Natural History Publications (Borneo). Najveci deo knjige je posvecen taksonomiji gde je na izuzetno dobar nacin opisana svaka vrsta sa svim specificnostima.

Generalno gledano knjiga nije pisana za akvariste ali to ne znaci da mi treba da je zaobilazimo. Ljubitelji Gastromyzon-a trebalo bi da je imaju u svojoj koklekciji.
 
Bobane, moze knjiga na pozajmicu :?: :D

Posle potpuno opravdane halabuke o gastromyzonima, ocekujem da vidim uskoro i taj aq, namenjen samo za njih. Valjda je jos u planu. :wink:

Jel moze foto/scan bar jedne strane iz knjige? :idea: :)
 
Naravno da cu da postavim akvarijum i skoro je sve spremno za to. Sakupio sam kamenje i druge sitnice a ostaje mi jos samo da bolje razradim ili da se upoznam sa tim vodenim brzacima gde oni zive. Problem je taj sto je to nekako sve ogoljeni ali na takvim mestima oni zive i to ne moze da se menja a ja ne bi da pravim neke kombinacije pogotovo ne sa kojekakvim biljkama itd.
Planiram da za to iskoristim jedan mali akvarijum, oko 60 l jer je to dovoljni za njih a kasnije ako se pokaze potreba mogu i da postavim veci, to nije nikakav problem. Barem akvarijuma ima u izobilju :)

Sto se tice knjige ona je vise tekstualna tako da tu nema nista atraktivno videti ali mogu da postavim jednu stranicu, valjda to nije narusavanje autorskog prava :?