Lacerta viridis – Zelembać

Ova moja zenkica slabo sad jede.Jela je gliste ko luda ali sad nista samo ih pipne jezikom i okrene se na drugu stranu :( cekam tenebrije da mi se razmnoze jer ih moja obozava .
Pozz
 
I ovaj moj glavonja:) je jedno vreme prestao da jede,zabrinuo me je,ali sad bez problema jede.imaju oni takvih faza u zivotu.Jel pitoma tvoja zenkica,ujeda li?
 
Nisam je preterano drzao po rukama jer nisam hteo da je stresiram,zna da ujede kad je cackam tj. ne ja nego ortaci dodju i kao "vidi gustera aj da vidim da li ce da me ujede" :ebote: inace kad je polako uzmem nista ali nece mirno da stoji non stop ide :mrgreen:

Pozz
 
Imao sam ja,pre par godina,jednu zenkicu koja je bila toliko pitoma da kad ja stavim ruku u terarijum ona se popenje uz nju,stane mi na rame i tu je ceo dan mogla da ostane.:)Ali to mi se samo sa njom desilo,nijedan drugi zelembac nije bio toliko pitom.Sutra ce biti slika.pozzz
 
Ja sam isto pre par godina imao zelembaca(kazem zelembaca jer mu nisam znao pol tad :lol:) i dok sam lezao na krevetu,stavio ga na stomak i mazio ga prstom po glavi sve dok ne zatvori oci i on(ili ona :) ) je tako mirovao,ali (posto sam bio mali tad) hteo sam da vidim da li bi pobegao kad bi ga spustio na travu,i kad sam gs spustio pocelo je da bezi(sta bi drugo :) ) ja ga stignem,uhvatim i ujede me valjam_se...Pozz
 
Evo jos jedne slike moje zenkice ;) ovde je na Basking spot-u . Kad sam je uhvatio bila je bez repa i tacno se vidi gde joj je bio prekinut rep.




Pozz
 
Zaista se vidi da poklanjate maksimalno paznje vasim ljubimcima ...:cool2:

Kada nameravate da krenete dalje , da parite zelembace?
 
Zaista se vidi da poklanjate maksimalno paznje vasim ljubimcima ...:cool2:

Kada nameravate da krenete dalje , da parite zelembace?

Ja treba da dobijem muzijaka mladog ovih dana od Ace87 :mrgreen: pa verujem da ce nesto biti tek sledece godine :|

Pozz
 
Evo slika zenkice.:)
 

Attachments

  • zelembac 064.jpg
    zelembac 064.jpg
    99.2 KB · Pregleda: 18
  • zelembac 063.jpg
    zelembac 063.jpg
    97.3 KB · Pregleda: 17
  • zelembac 069.jpg
    zelembac 069.jpg
    97.1 KB · Pregleda: 20
Evo i slika novog uredjenja terarijuma i mog zelembaca.pozzz
 

Attachments

  • zelembac 062.jpg
    zelembac 062.jpg
    91.2 KB · Pregleda: 19
  • zelembac 065.jpg
    zelembac 065.jpg
    77.3 KB · Pregleda: 19
  • zelembac 066.jpg
    zelembac 066.jpg
    88.9 KB · Pregleda: 19
A evo i slika njihovog skrovista.
 

Attachments

  • zelembac 067.jpg
    zelembac 067.jpg
    95.7 KB · Pregleda: 18
  • zelembac 068.jpg
    zelembac 068.jpg
    94.5 KB · Pregleda: 17