Lacerta viridis – Zelembać

Evo terarijuma i biljcica,a muzijak je danas stigao i nisam hteo da ga vadim iz kucice da ga uznemiravam.Ali zato je jeo cim je dosao :) .



Pozz
 
Ma dobro je jeo je cim je dosao.Pokusao sam da ga spojim sa zenkom ali neslazu se.On je nju napao :ebote: ,a duplo je krupnija zenka od njega.Neka ih jos par dana razdvojenih pa cemo da vidimo kako cemo

Pozz
 
Ma ima da se slazu samo da on poraste malo i da bude veci od nje ;) kad vidi dasu pomirice se sa njim :lol: Danas se popeli oboje na drvo i mali je ujeo zenkicu za rep tj. drzao je a ona je htela da ga (rep) odbaci,e onda sam ja morao da intervenisem.Vratio sam ga u manji terarijum koji nije jos sredjen nego sutra idem da pokupim neki pesak i kupicu UVb neku manju da mu stavim.Ko zna koliko ce se svadjaju.Steta a on je prelep.Sutra cu da ga slikam necu sad da ga budim.:p

Pozz
 
Ja znam da kad se pare muzijak uhvati zenku za stomak(ili vrat) i ne pusta je dok se ne upare,ali je moguce to za rep sto kazes muzijaci tako "jure" zenke tj. nedaju im da pobegnu.
 
Extra.Moja zenkica ima 22cm a muzijak 21cm ali je on mnogo sitniji od nje.Mozda napravim jos jedan ter 100*50*50 za njih dvoje(zelembace).A u ovom cu da drzim nesto drugo,prvo da napravim novi ter.

Pozz
 
On je jos mlad ja mislim da ima mozda 1god najvise 2god.Nije do ishrane bice on veliki.Citao sam da muzijaci mogu da narastu do 40cm.Ovom malom je vrat vec plav tj. dobio je "svalerske" boje.

Pozz
 
Upravo sam slikao:)
 

Attachments

  • zelembac 073.jpeg
    zelembac 073.jpeg
    81 KB · Pregleda: 20
  • zelembac 074.jpeg
    zelembac 074.jpeg
    95.6 KB · Pregleda: 19
  • zelembac 075.jpeg
    zelembac 075.jpeg
    85.2 KB · Pregleda: 20