Lacerta viridis – Zelembać

E kad si spomenuo da ga isterala,ja sutra pravim od kamenih ploca neka skrovista pa cu za koji dan da probam da ih spojim opet,jer ako imaju hrane i gde da se sakrivaju nece da se biju.

Pozz
 
Evo ga i muzijak.Nevidi se plavo na vratu lepo zbog blica.Malo je prgav ali pripitomice se.Nisam mogao da ga slikam nikako drugacije jer je u privremenom terarijumu pa mu je malo teze prici :oops: .



 
Evo i novih slika:)










Na prve dve sike je zelembac mog druga,veoma je pitom,na trecoj je njegova zenkica,a na zadnjoj moj zelembac jede hleb.:)
 

Attachments

  • zelembac 085.jpeg
    zelembac 085.jpeg
    77.5 KB · Pregleda: 16
  • zelembac 086.jpeg
    zelembac 086.jpeg
    37.4 KB · Pregleda: 18
  • zelembac 088.jpeg
    zelembac 088.jpeg
    91 KB · Pregleda: 16
  • zelembac 076.jpeg
    zelembac 076.jpeg
    85.7 KB · Pregleda: 19
Evo jos slika muzijaka . Sad sam ga stavio u ter sa zenkom.Za sad se ne cackaju,muzijak se popeo kod nje ona ga samo pogledala i on ode :lol: evo ga sad se sunca.







Slikacu ga kasnije kad bude stajao pored zenke da bi videli razliku.

Pozz
 
Danas je muzijak pokusao da je upari uhvatio je za stomak i gurnuo rep ispod njenog :D ali se nije dala.Taman da ubode :lol: i ona skoci a on za njom i nista posle su se samo suncali.

Pozz
 
Ugaseno im je svetlo,ali je bilo upaljeno u sobi,ja ulazim i vidim njega kako je drzi za stomak,i obavio rep oko njenog,nisam hteo da prilazim da ih ne uplasim,pa ne znam da li su se parili ili ne,koliko treba da traje parenje otprilike?
 
E onda bi trebalo da su se uparili.Njoj treba oko 20 i nesto dana da izlegne jaja(ja mislim).Ako vidis jos nekoliko puta da je to uradi tj. ako to nastavi da radi nakon pet dana ti ga odvoji od nje u neki drugi ter.Moras da napravis onda 'lay box" za zenku.To je kao posuda sa vlaznom(jel tako?)zemljom ili tresetom u koju ce ona da ulazi i da polozi jaja.Obavestavaj nas sta se desava

Pozz