Lacerta viridis – Zelembać

Ma super je.Jedino sto je malo probirljiva , ali sutra treba da mi stignu tenebrije(100 kom) koje ce mi sluziti samo za ishranu i nadam se da ce mi trajati bar mesec dana posto stize i "neki" lepotan prekosutra :lol: a i on mora da jede
Pozz
 
Ima nekih dana kada se sunca po ceo dan a ima i kad joj dodje "zuta minuta" i izrovari ceo ter ;) . U starom terarijumu sam imao jednu keramicku saksiju koja je sluzila kao kucica i nije izlazila iz nje , ali kad sam joj sad ubacio istu nije nijednom usla . I izbacio sam je , nema kucicu ali rado spava ili na onom velikom drvetu,na velikoj iguani,u biljkama ili se ukopa u treset.

Pozz
 
I ovi moji,ali dobro,nema ni dva meseca kako sam uhvatio muzjaka,a zenka je tu tek dva,tri dana jos se nisu navikli na terarijum.
 
Ova moja se bas navikla na ter sad . Pre neki dan kopala je po tresetu tj. uroni i izroni kao delfin kad iskace iz vode :lol:
 
Hvala Mare,muzjak ce verovatno biti uplasen zbog puta,pa ga pusti dan,dva da se smiri.Ipak je ovo veliko iskustvo za njega.:)pozz
 
Drzacu ga par dana samog u jednom manjem terarijumu i da proverim malo ponasanje,da vidim da li ima neke parazite ili krpelje.Moja zenkica je imala krpelje kad sam je uzeo ali sam je ocistio,moze da se desi da ima sitne crvene tackice to su paraziti.Proveri dobro svoje,te crvene tackice mozes da vidis samo pod jakim svetlom. ;)

Pozz
 
Krpelje kao kod coveka uklanjas ali nisu to isti krpelji.manji su.njih uhvatis nekom pincetom i zavrces na suprotnu stranu od kazaljke na satu.a za ove parazite neznam,citao sam na nekom stranom sajtu pa kad ga nadjem napisacu ti.

Pozz
 
Sto se tice parazita uzmes stapic za usi i natopis ga maslinovim ili obicnim uljem (ali da ne pretaras) i uzmes da utrljavas gde god ima tih crvenih "tackica" sve dok ih neskines,ali pazi samo da netrljas mnogo blizu ociju neznam koliko ce da mu steti ali ipak oci su oci :lol:

Pozz