Pocinje

acacar

Member
30 Septembar 2010
303
3
18
Beograd
Krecemo polago sa morskim...sinoc sipali so za vikend verovatno ubacujemo kamenje pa cikliranje...i tako sve po redu.
Akvarijum 115*75*60(visina),sump 90*50*40.
Rasveta Iwasaki MH 2*150W (6500 k),u planu jos jedna 50000k
2*18W Arcadia Marine Blue
Cirkulacija Votech mp40w,stize jos Hydor Magnum 8
Skimer radjen po porudzbini,povrat je atman 3500l/h i tako..kacicu slike kako se bude desavalo redom.
Da u planu je reef postavka:ziveli:
 

Attachments

  • DSC00435.jpg
    DSC00435.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 69
  • DSC00436.jpg
    DSC00436.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 67
  • DSC00437.jpg
    DSC00437.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 64
Vortech

vortech mp40w...jos ne mogu da procenim koliko je jaka posto je aq. prazan ali deluje mocno,mana je sto nema usmerljivu glavu ali dobro ako nije jedina pumpa onda mislim da nece biti toliki problem,iskreno mnogo vise ocekujem od Hydor magnuma a duplo je jeftiniji,jel ima neko iskustva sa ove dve pumpe?
 

Attachments

  • vortech.jpg
    vortech.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 38
Svaka cast Aco!
Vidi se da si bas ozbiljno zagrizo i da ne stedis na komponentama.
Nadam se da ce ova tema da bude dugo aktivna i za godinu dana da vidimo jednu lepu postavku mora....:ziveli:
Kako si nabavio Iwasaki?Pre nekih godinu dana kad sam se zaludjivao biljnom akvaristikom i gledao sta je naj za iznad aq video sam da je iwasaki po mnogo cemu vrh...Na zapadu je iwasaki u to vreme bilo mega popularan....:cool2:

Nadam se da ti taj prozor nece praviti problem sa algama...

Pozdrav!
 
Plan

Pa po onome sto sam planirao mislim da ce tema biti dugo aktivna i naravno bez godinu dana (minimum) nista od iole pristojnog akvarijuma,Iwasaki sam porucio preko neta ali se mogu i ovde kupiti od jednog naseg poznatog akvariste.Sto se tice prozora soba u kojoj je akvarijum je ne upotrebljiva za moje ukucane (na srecu) pa ce biti konstantno zatamljena..ali videcemo vremenom na sta cu sve da naletim od problema.:fauna:valjam_se
 
Da budem iskren malo me bune te tvoje zelje za osvetljenjem. Zar ne bi bilo bolje da osnujes jednu grupu od 10 i K pa sa time da krenes pod uslovom da imas i korale jer u suprotnom je besmislemo. Razmisli malo o tome jer ovo lepo zvuci ali u ptaksi je malo razlicito sve to.
Sto se tice kamenja ubaci jos najmanje 20 Kg da bi skratio sebi muke i da sve odradis od jedanput. I sam mozes da vidis da je to nedovoljno za jedan reef.
 
Da budem iskren malo me bune te tvoje zelje za osvetljenjem. Zar ne bi bilo bolje da osnujes jednu grupu od 10 i K pa sa time da krenes pod uslovom da imas i korale jer u suprotnom je besmislemo. Razmisli malo o tome jer ovo lepo zvuci ali u ptaksi je malo razlicito sve to.
Sto se tice kamenja ubaci jos najmanje 20 Kg da bi skratio sebi muke i da sve odradis od jedanput. I sam mozes da vidis da je to nedovoljno za jedan reef.

Nisam te najbolje razumeo za rasvetu,predlazes da ubacim sve sijalice od 10 000k?Rasveta mi je najmanji problem lako ju je promeniti samo mi objasni na sta si tacno mislio
Sinoc sam ubacio jos kamena (15 kg) a nova tura svezeg stize uskoro,plan je da ubacim ukupno 100 kg kamena,korali ce vrlo brzo doci pod uslovom da akvarijum uravnotezim..otom potom
 

Attachments

  • DSC00448.jpg
    DSC00448.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 35
Hydor magnum 8

Evo samo da se javim sa novim informacijama (sigurno ce nekome trebati),juce mi je stigao Hydor 8 i malo je reci auuuu...pumpa razvaljuje koliko je jaka,probao sam da je namestim da mi u isto vreme radi sa vortechom ali nisam bio srecne ruke (ceka me zezanje da ih uklopim da rade zajedno),pesak je leteo na sve strane hehehe...poredjenje sa vortechom -bolja je jer ima usmerljivu glavu,jeftinija je,u opste se ne cuje ali nema kontroler (bar ova koju sam ja uzeo) ...elem veoma sam zadovoljan.
Sto se tice akvarijuma kao sto vidite iz prilozene slike jos sam sa par sati samo na plavom svetli,ubacio sam klovnove (dva komada),demsela (dva komada) i jedan blue tang...cikliranje ide sporije nego sto sam mislio ali dobro nema zurbe..eto toliko za sada
 

Attachments

  • New Image.JPG
    New Image.JPG
    45.2 KB · Pregleda: 35
Druze svaka ti cast kada si se usudio za takav poduhvat!!! Verovatno treba dosta novca da bi zaziveo jedan morski akvarijum? Ali kada se nesto voli i jako zeli nema nikakvih prepreka.JOs jednom velikepohvale za smelost i poduhvat!!!!!!!!!!
 
Poduhvat bas tako

Hvala,vala bas je poduhvat...definitivno nisam imao predstavu sta sve za ovo treba..a tek sam poceo,pare nisu problem para nema hahaha:rofl2:,malo po malo...evo ubacih danas jos 10 kila kamena,malo me brine moj plan od 100 kila (gledam tesko moze da stane osim ako uzimam bas sitno kamenje)..nastavak sledi
 

Attachments

  • DSC00464.jpg
    DSC00464.jpg
    42.1 KB · Pregleda: 36
?

Mislim da je pogresno zacrtati neku kilazu. Jednostavno dodaj onoliko koliko je potrebno. Kamenje ima i zarlicitu tezinu pa I to treba imati u vidu.

Nije mi jasno Bobane sta si mislio sa tim dodati koliko je potrebno?Meni su malo iskusniji od mene rekli da idem do nekih 20% od zapremine akvarijuma,realno ja bi dodao jos mozda 10 kila (znaci bio bih na 50)...
 
Meni se čini da je kamenja dosta. Treba po tome jos rasporediti korale, a oni ne treba da izviruju iz vode i naravno treba da imaju mesta da rastu neku godinu.

Kamenje možes da menjaš. Za par godina (2-3) zameniš deo svežim.

Nadam se da će uskoro lepo da zaživi taj tvoj poduhvat...