Pozdrav!

Bell

New Member
14 Avgust 2007
9
0
1
35
Pozdrav svima!
Novajlija sam u akvaristici i teraristici, ali jaaaaaaako volim sve shto gmize, leti ili hoda.
Nadam se da cu nauciti nesto posto vidim da je vecina vas iskusna.

Bell
 
Doborodosla Bell , na aqua-teraristicke stranice ...:hej:

Ovde ima ljudi koji ti svakako mogu pomoci dobronamernim savetima kako u akvaristici tako i u teraristici. Zato slobodno pitaj sve sto te zanima ili ucestvuj u dikusijma iznoseci neka svoja licna iskustva ili nova zapazanja, koja ces podeliti sa svima nama.

Pozdrav i pisemo se...:)
 
Pozdrav svima!
Novajlija sam u akvaristici i teraristici, ali jaaaaaaako volim sve shto gmize, leti ili hoda.
Nadam se da cu nauciti nesto posto vidim da je vecina vas iskusna.

Bell

A ono sto pliva ??? valjam_se

Cao Zvonce, dobro dosla i slobodno pitaj sta te zanima. Ovde ima uvek neko ko zna ili ne zna ali zeli da kaze valjam_se
Ne rece nam dal imas nesto od ljubimaca ili tek planiras.
 
Puno vam hvala na toploj dobrodoshlici valjam_se

I ono shto pliva....valjam_se
Znala sam da sam nesto propustila:oops:

Trenutno imam dve mace, obe su devojchice ( zovu se Sekhmet i Tao), ali nameravam da u najskorije vreme nabavim miseve/pacove i kornjache. Uvek sam zelela zmiju, ali jos se ne osecam dovoljno sigurno da bih je i kupila.

Shto se riba tiche, moj brat je zajlubljen, medjutim, poshto je mali(te stoga i neodgovoran) (oooooogromna razlika u godinama), ja cu biti ta koja ih pazi, kupuje i sve ostalo.....
 
Hehehe Pa mace ce biti odusevljene kad stigne mish. Mozda ti je bolja varijanta mish kakvog sam ja skoro kupio svojim macama. Igracka sto pisti kad je dohvate.
Ali takvog nemoj davati zmiji, imace problema da ga svari.:)
Akvarijum je najbolje resenje, cak i za malog batu...bar ce se nauciti odgovornosti.
Ako se resis za akvarijum, trebalo bi da se drzis nekog nepisanog pravila da je minimalna velicina 60-80l , to je minimum koji se moze lepo urediti i odrzavati.
:hej:
 
Mace su carice, nece biti problema:)
Shto se akvarijuma tiche, on insistira da uzmemo skalare, ali ja sam ranije imala vrlo negativna iskustva sa njima pa se neckam....
Koliko sam cula, jako su zahtevni?
 
Sve ribe su zahtevne. Postoji minimum uslova koje treba da ispunis da bi ih odrzala u zivotu. U pocetku ti zahtevi izgledaju kao problem, ali iskustvom u akvaristici problemi nestanu. Inace skalari su manje zahtevni a uz to su i dzabe. Ako se resis za skalare dobices ih na poklon.
Ali najbolje je da prvo dobro promislis i osmislis, ovde pitas za tehnicke uslove i kompatibilnost riba koje zelis pa tek onda istrcis u radnje.
 
Mace su carice, nece biti problema:)
To bi zaista bilo cudo, da se nista ne desi.:D

Sto se tice akvarijuma i riba kao sto rece Eddie, za svaku vrstu ribe bice potrebe za minimum uslova ali to ne bi trebalo da bude problem ako obezbedis svu potrebnu opremu. Mnogi u startu izbegavaju da ispune odjednom sve te uslove pa recimo, odloze neku od osnovnih stavki za kasnije (npr. grejac, pumpu, termometar ili sl) i kasnije zbog toga moze da dodje do odredjenih problema. Najgora opcija moze biti, ako se odlucimo kupiti u letnjem periodu samo manji akvarijum kojeg cemo tek kasnije opremeiti, a do tada menjati cesce vodu u akvarijumu .Ovakvih primera ima dosta i to nikako ne treba raditi jer je jako pogubno i na taj nacin se stice lose iskustvo gde kasnije gubimo volju za avaristikom.
Znaci, u startu obezbedimo sve sto je potrebno za minimum uslova a to je , dovoljno prostran akvarijum (zavisno sta zelimo od zivog sveta u akvarijumu), dobra filtracija vode, zagrevanje vode i dobro osvetljenje akvarijuma. To bi bio neki minimum sto treba ispostovati .
 
Dobrodoslica i od mene :hej:

Ako volis zmije ,veruj mi nema potrebe biti skeptik prema njima, najmanje su zahtevne od svih reptila. ;)

Pozdrav
 
Pozdrav i od mene i srdacna dobrodoslica :hej:

lepo je sto se moze videti da je neko tako veliki ljubitelj zivotinja bez obzira kako se i gde krecu...

Samo opusteno, ako se lepo obavestis o osnovama onog cime zelis da se bavis problema ce biti manje i nece izgledati tako strasni.

Kao sto ponudise ovi momci slobodno pitaj, nijedno pitanje nije glupo, a oni ce vec znati da pomognu, a i jos poneko....:)