Voda je ušla u grejač

LordWereWolf

Member
19 Oktobar 2009
59
0
6
Kovačica
Da li se nekom deisilo da je voda ušla u grejač, ako jeste šta ste uradili povodom toga?
Meni najbolje rešenje je da kupim nov grejač da ne bi rizikovao sa ovim da mi ne ubije kornjače.
Meni nije jasno odakle je ušla voda, rasmišljao sam da je ušla preko regulatora toplote zbog toga što on može da se izvuče
Koristim Atman AT-200.
 
Atman nije firma sa nekim velikim renomeom, da bi bili sigurni o kvalitetu i garanciji njihovog proizvoda. Znam da Atman grejaci mogu biti potpopljeni u vodi i da mogu dosta dugo izdrzati i sluziti ali isto imam i suprotnog iskustva. Garancije na kavlitet Atman proizvoda nema , samo dobra volja prodavca , odnosno vlasnika radnje. ;)
 
Sad sam se stvarno uverio u to imam i Atmanovu pumpu za koju kažu da je tiha a zapravo zuji dosta glasno.
Grejač sam zamenio za novi ali ovaj je izdržao samo 2 dana pa je i u njega ušla voda :(
Koliko sam skontao voda ulazi kroz regulator toplote ili kroz otvor za kabl, međutim sad ovaj novi nisam stavio skroz u vodu kao onaj prošli već sam ga stavio do crte na kojoj je naznačeno minimalni nivo vode (minimum water level), međutim, u toku postavljanja i nekakvog baratanja oko AQ pokvasio sam kabl i voda se preko kabla slila u onaj otvor za kabl, tako da verujem da je u tome problem što to nije hermetički zatvoreno.
Najoobičniji najjeftiniji grejač (Ruske proizvodnje) koji sam kupio davno, više je izdržao od ovih skupljih sa termostatom...

Od koje firme da uzmem grejač da bi bio miran i da ne razmišljam da li će mi ubiti kornjače?
 
Evo moje preporuke ;)

1aac8ca70b9c4aa56a402a9b36b0693d.jpg
 
Bas nema pravila, a izgleda da si bas imao "srece" da nabasas na dva losa grejaca. U svojim aq. imam 14 atman grejaca i ni jedan nije "supalj" Ovo sto ti je Fauna preporucio je "mercedes" medju grejacima i tu sigurno nece biti problema.