White cloud mountain minnow

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Pribliava se leto i sezona mresta Tanichthys albonubes - White cloud mountain minnow je na pomolu. Temperatura vode je porasla i u plicim delovima mrestilita mujaci zauzimaju svoju teritoriju gde svojim plesom privlace enke. Aktivnost je ocita i sada je pitanje dana kada cu ugledati mlade wcm.

Mrestilite je poprimilo sasvim drugi izgled i lokvanji su u punom cvetu.

DSC00199.jpg



ta drugo da kaem nego da su dar prirode.

DSC00201.jpg



Malo sam zavirio i u svet wcm-a da vidim kako je tamo. Uz obilatu pomoc dafnije koja je privukla wcm-e uspeo sam da nacinim par snimaka tog wcm sveta. Naalost slike su dosta mutne jer sam slikao na slepo a usput sam malo i zamutio vodu. Ipak se neto vidi :)


DSC00218.jpg



DSC00216.jpg



DSC00220.jpg



Eto nadam se najboljem i kada mladi ugledaju svetlost dana slikacu i njih. Do tada mi ostaje da samo budem strpljiv i da obilato dodajem dafniju u mrestilite.
 
Sjajno Bobane.. :D Bas si se potrudio da obezbedis sto prirodnije uslove. Iz ugla kojeg si napravio fotografije ne moze da se proceni koliki je to bazen , ne bi bilo lose da nam to kazes ili jos sa kojom fotografijom pokazes.
Da,... vidi se da su mrestilista u stakleniku, da li je to staklenik iskljucivo za mrestilista ili je i za bilje sa hidropnic sistemom?

Sorry, ali moja znatizelja je velika, iz tog razloga i ovakva pitanja... :D
 
Prvo da ti kazem da to nije staklenik nego je, uslovno, otvoreni prostor koji je pokriven mrezom da bi zaustavili patke i druge ptice koje love ribu. Inace to sto se ne vidi u pozadini a i sa leve strane je namenjeno za zlatne ribe. Iza tog bazena su jos nekoliko ali je njihova dubina preko 1 m.
Taj bazen je vise nego veliki za wcm. On je 2.5 x 10 m sto znaci 25 m<sup>2</sup>. Dubina vode mu osciluje a negde je oko 30 cm sto sve zajedno daje dobru kolicinu vode. Pored toga tu je i dobra zaliha mulja, mislim da je oko 40 - 50 cm. To sve daje perfektne uslove za wcm i njihov mrest.

Kada budem pisao o zlatnim ribama onda cu da pokazem sve to.

Za biljke su posebne prostorije koje su u stvari pravi plastenici koji se jos i greju. I o tome cu da napisem koju kada prikupim malo zivaca za to.
 
uuuu zakon, ja sam si tako nesto mislio napraviti ovo proljece-ljeto, samo u puno jeftinijoj izvedbi (rupa-najlon) i to bas sa tim kardinalima i makropodama i sl.
bobane kolika je sad temperatura i kada ih okida na mrijest? koliko se sjecam dok sam ih drzao u akvariju mrijestili su se skoro svaki dan, ali po sitno(malo ikre). i istina je i ono sto pise da ne jedu svoje male (ako im nisu bas direktno ispred nosa :D ), imao sam sve generacije u jednom akvariju.
PS. kakvu zetvu ocekujes? koliko riba? :)
 
Kao prvo da kazem da sam malo preterao :) He he, takvi smo mi. Izmerio sam taj bazen jer sam bas hteo da vidim koliko je veliki kad ono samo 2 x 10 a ne 2.5 x 10 m. Bas sam prvoklasni Baron Minhauzen :)

Ovde je kasno prolece i to je vreme za mrest. WCM to zna bolje od nas.
Oni ne jedu mlade i tu nema sta da se brinemo. Svi su zajedno srecni i zadovoljni kao i mi.
Koliko ce da ih bude to sveti Bog neka zna. Nemam pojima koliko ih ima u bazenu a ni koliko ce da bude mladih. Tu se radi na hiljade pa mislim da me razumes.
 
Joj pa ovo je bilo 2004. godine a 13 godina kasnije je malo drugacije. Sve to je izmenjeno jer je taj bazen morao da se popravi. Sada je podeljen u dva dela, u jednom su i dalje neki lokvanji dok u drugom delu su zlatne ribe.
Mozda malo da sacekam pa da slikam kada malo procveta. Jedno je sigurno a to je da se neki zabac uselio tu pa cujem ga kako krekece :)