akvarijum 50l

maya

Member
21 April 2010
53
0
6
kupila sam akvarijum od 50 l i uz to atman f 101 ...meni se chini da mi je on jak za moj akvarijum...da li je bolje da uzmem atman f 302?
 
Misljenja sam, da ni jedan od navedenih atmanovih filtera nece odraditi ni priblizno kako bi recimo odradio jedan spoljni filter (npr. rucno napravljen stakleni ili kanisterski ). U formiranju akvarijuma treba uvek nesto vise uloziti novca u filtraciju jer ne moze nikako skoditi vec samo koristiti. Ako je sada uposte izvodljivo birati filter, moja preporuka bi bila spoljni filter.;)
 
valjam_se to znam i ja :) ,ali jedva imam i mesta i za ovaj akvarijum i odradjeno mi je postolje za njega,tako da sam ga negde nekako stavila...pre toga sam imala od 12l,tako da je za sada ovo savrsheno :)
 
Pre nego sto je nabavljen akvarijum trebalo je razmisljati o spoljnim filterima. Mada ni sada nije neizvodljivo postaviti spoljni filter, postoje u ponudi raznorazni spoljni filteri za manje litraze akvarijuma. Ni jedan od tih navedenih atmanovih unutrasnji motornih filtera nece odraditi filtraciju kako treba.
 
nemoj da se ljutish,ali po tvom odgovoru deluje da je bolje da su ostali u 12l nego u ovom novom...5 meseci su bili u ovom malo,sa filtracijom sundjera i vazdushne pumpe i nishta im nije falilo..
 
Zasto da se ljutim , ne razumem:)

Naravno da je bolje imati i tih 50 l. nego 12 l. sa sundjerastim filterom ali svakako da je bolje imati spoljnu filtraciju nego to sto zelis postaviti. Samo sam pokusao da ti dam savet i skrenem paznju na posledice koje mozes imati jer smatram da imam dosta iskustva sa takvim malim stvarcicama i dobro znam koliko je tesko uspostaviti biolosku ravnotezu u manjim akvarijumima.

Nisam imao nameru da ti bilo sta lose napisem ;)
 
ma ok...kad napravim veci prostor u sobi,tipa da sklonim regale i napravim mesta kako treba za aq onda mogu da razmishljam o spoljnom filteru,za sada to otpada...jedva imam mesta i za ovaj,nije na preglednom i impozantonm mestu,ali opet ribicama je bolje:cool2:morala sam da ga kupim,jer su ribice porasle i poludele ;)
 
Biljni akvarijum sa malim ribama...
u tom slucaju je ovakav filter prikladan.
Recimo moj akvarijum od 567 litara filtrira 4 unutrasnja filtera, sa oko 200 malih riba, kozicama, clea helenama...
Slika je od pre mesec dana sada je stanje znacajno bolje
336eaca70e6b9e9b64329a70fe3e6c3a.jpg