Ammonia alert

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
U akvaristici se puno govori o kvalitetu vode i o test opremi. To je bitno i treba da se koristi jer stvari mogu da krenu nizbrdo i da nam presedne akvaristika. Ipak, da tako kazem mala mana svega toga je sto se testiranje neradi svakodnevno vec periodicno i zavisi od navike pa tako moze i pored sveg da dodje do nezeljenih posledica.

To sve nije tako crno jer se akvaristicka industrija pobrinula i za to pa tako imamo na raspolaganje takozvane monitore koji nam pokazuju kvalitet vode u realnom vremenu.

Ti indikatori su vrlo prakticni i sve se se sastoji u tome da se jedna mala plocica zakaci za unutrasnje staklo akvarijuma potopljena u vodi. Ta plocica ima nekoliko graduacija i vizuelno nam prikazuje stanje ili nivo amonijaka u vodi. Ako dodje do porasta koncentracije amonijaka plocica menja boju.

Uredjaj je vrlo osetljiv i registruje manje od 0.05 ppm slobodnog amonijaka u vodi. Vek trajanja uredjaja je preko godinu dana sto je sasvim prihvatljivo.

Na slici su Seachem-ovi Ammonia alert-i i to u standardnom obliku

ammonia_alrt.jpg



i u drugim dizajnima koji su za mladje akvariste ali im je funkcija ista.

alertmates.jpg
 
a sta mislite zato? Pa kojem se trgovcu to isplati prodavat... ovako ljudima krepaju ribe, a kad krepa riba - ta se radi? Trci se u ducan po novu! Dakle, teko da ce se kod nas skoro i pojaviti... :x
 
hehehe... tako nekako, a druga stvar je ta sto je nas narod poprilicno neuk po pitanju akvaristike.
kolika je cijena toga "uredjaja" ?
na kome principu radi indikator?
 
Zanimljivo, cak sta vise ja sam spreman ubaciti u svoju radnju Bobane samo ako taj biznis na ovoj udaljenosti mozemo da obavimo.
Mislim da mozda i postoji i ta mogucnost posto vidim da to moze da stane u obicnu kovertu, a hvala bogu postoji i transver novca t.j.
WESTERN UNION.
Naravno morao bih prvo znati cenu po kojoj bi to mogao dobiti.
Zanimljivo kad vec nemozemo ici u N.Z. mozemo raditi sa njim.
Bobi vidi dali mozemo pomoci ovim nasim akvaristima? :p
 
Moze sve da se obavi mada bi to onda bilo mnogo skuplje. Netreba da zaboravis da je transport iz USA do NZ vec placen i sve ostalo. Sema bas i nije najbolja.
Cena je formirana za NZ i ona je $NZ 13 + 12.5% poreza. To je veleprodajna cena.
Postarina ubija i neznam da li bi ti se isplatilo.
Sto se mene tice sve mi je jedno gde ide ako se plati.

Indikator radi slicno lakmus papiru. Ko je srodan sa laboratorijom moze da proba i da napravi nesto slicno.
 
zoopirana, pa zasto ne kontaktira nekog od europskih distributera ili veletrgovaca, a ne da roba proputuje cijelu planetu dok stigne do police.
 
Problem kod nasih veletrgovaca je u tome sto mnogo razmisljaju dali treba ili netreba nesto nabaviti.
Pogotovo ako je nesto skupo nece da rade za malo manju zaradu pa samim tim to i nenaruce.
Medjutim dali ste mi dobru ideju da porazgovaram sa nekim ljudima koje znam u Sapcu a koji su inace akvaristi dali mozemo nesto slicno odraditi.
Jedan akvarista mi je pravio test za Gh koji je bio strahovito jeftin,
cena je bila oko 1 Euro za 10 merenja.
Dobije se deset tableta i dve tecnosti +upustvo.
Mnogo je lepo i korisno druziti se sa vama mada bih ja voleo imati i primerak originala ali otom potom.
 
Postoji nacin da se nabavi ali taj nacin nije legalan morao bi nekako da se legalizuje sto i jeste problem. To ,recimo ja mogu da preko nekih prijatelja nabavim u Nemackoj ali je problem sto na takav nacin roba nema "ulaz" u radnju, tj. "roba na crno".

Jedino tako Zoo mogu da ti pomognem ako ces rizikovati i drzati na crno u svojoj radnji. Ali isto mu to dodje ako ces vec od tog akvariste uzimati pravljeni test koji isto ne moze imati ulaz u radnju.

Na tebi je, pa se odluci :wink:
 
Zanimljivo :twisted: zar u nasoj lepoj zemlji se neradi bar 90% na crno :twisted:
Ja sam spreman ici na sve ili nista pa makar to ugradjivao u neke malo bolje aq.
Na kraju krajeva stavicu u jedan moj i gomila mojih vernih musterija ce to kupiti.
Kazem verne musterije, to znaci na musterije koje pre ili posle posla ja obilazim. Sto bi rekla moja supruga"obidje li svoju parohiju"
Spreman sam prihvatiti tvoju ponudu fauna,t.j. zelim kupiti tih testova ali da ne ostane samo na obecanju ili da sad zalepis neku cenu pa da ja odustanem.
Da znas da cu te tuziti licno na ovom forumu :twisted:
 
Takve neke stvari, bolje vam je rijeavati preko P.M., jer nikada se ne zna tko sve ovo cita, i tko ti moe pokucati na vrata! :wink:
A nije da su svi ljudi dobri (mislim da smo se to svi na svojoj koi uvjerili) i uvijek ima nekoga tko jedva ceka iskoristiti povoljnu situaciju.