ancitrusi

bagziii

New Member
13 Mart 2010
1
0
1
dali neko zna da mi kaze dali dve zenke mogu zajedno da poloze ikru u istoj posudi
 
Ja sam odavno poceo da stavljam na mrest po dve zenke sa jednim muzjakom i vrlo cesto se obe izmreste. Muzjake je bolje odvojiti u posebne akvarijume, jer znaju da se potuku i ukoliko jedan ima ikru desava se da je izbace iz kucice.
 
Nije! Kod mene se mreste non stop. Ima nekih vrsta riba koje su i u zarobljenistvu zadrzale sezonski nacin mresta, ali sa Ancistrusima to nije slucaj.
 
Nisam hteo da otvaram novu temu ali me interesuje dali je moguce da se par ancisa ne upari uopste? Posto sam nasao povoljno lep par malo vise od godinu dana starosti nije se mrestio kod tog sto prodaje, a ja imam muzjaka i dve zenke koji nikako da krenu sa mrestom starost je ista. Pa ne znam da spojim svih petoro pa da pokusam da isprovociram mrest, ili neko ima mozda bolju ideju?
 
Anc. su cudna sorta. Znaju jako dugo da odbijaju da se mreste, dok jednog dana ne krenu sami od sebe i onda mozes da imas mrestove non stop. Ne preporucujem dva muzjaka u istom akvarijumu, jer se vrlo cesto desava da se potuku i da ako jedan ima ikru u toj tuci bude unistena.
Menjaj deo vode malo cesce, ako imas mogucnosti omeksaj malo vodu i rezultati bi trebalo da dodju.
 
Nista specijalno, omeksaj malo vodu i malo smanji ph. Cini mi se da im je bitnija promena parametara vode da ih podstakne na mrest.