Avicularia Versicolor

Nisam je imao i sve sto znam o toj vrsti tarantule, to je preko interneta . Arborealna vrsta, jako intezivnih boja koje se menjaju kako pauk odrasta. U prirodi se hrani insektima i sitnim gusterima, samim tim slicnu ishranu prilagoditi i u vestackim uslovima.
Ako se odlucimo za ovu vrstu tarantule ,terarijum mora biti visi nego kod terestrijalnih vrsta, sa dosta grancica koja se postavljaju kao idelan dekor gde ce ova tarantula najvise provoditi vremena, a to je gornja zona terarijuma. Vlaznost vazduha u terarijumu je oko 75%, dok temperatura moze biti izmedju 24° - 32° C, sto znaci priblizno sobnoj tempeaturi.

Ako te bas zanimaju neki opsirniji podaci , malo googlaj i sigurno ces naci sve sto te zanima.

Evo nekih linkova


http://www.care-sheet.com/index/Avicularia_versicolor

http://www.bighairyspiders.com/versicolor.shtml
 
Dugo nisam nista pisao na forumu, ali moram danas da se pohvalim svojojm prinovom! Prekjuce sam uzeo svoju prvu tarantulu Aviculariu Versicolor! Prvo je presvlacenje! Presrecan sam primerkom koji sam kupio! Izuzetno je aktivna sad je upravo pojela jednu bubicu! valjam_se Inace juce je pojela jednu, danas sam dao da vidim da li bi htela da jede i pojela ju je u roku od pola sata, malo ju je ignorisala, ma je jurila i sad pojela! Pored nje imam i G.Aureostriatu 3 presvlacenje! Ona je manje aktivna, ali je isto jako lepa! :cool2:
 
Jel ti dobro ? Da te nije ujela ? Zar ne mislis da bi moderatori obrisali da je spam ? Ako ne razumes engleski i poentu " Postavi slike da vidimo"... A za uvredu sta da kazem ... grow up.
 
Nema potrebe da se podize tenzija zbog sitnog nesporazuma .

Igor87 je sa svojim pitanjem zelo biti malo kreativan ali istina je da nije zeleo nikoga uvrediti. Tema svakako sa i bez slika vredi ali ovde na forumu ljudi su navikli i zele videti slike u temama, milism da je samo iz tog razoga Igor87 uputio na taj nacin poziv da se ubace nove slike. Mislim da provokacije i neke zlobe nije bilo zato nije ni brisano.

Ubuduce bih zamolio da pored smajlija (bez obzira na smajlije koji recima salju poruke) , obavezno ispise i tekst u postu , odnosno poruka ili objasnjenje.
 
Hvala, na svakom forumu je drugacije! Inace A.Versicolor je bas puno isplela mrezu, a i dalje se stalno vidi! Sto se tice G.Aureostriate ona je pocela da se ukopava, ali je svatila da nema dovoljno treseta da se ukopa pa je samo napravila par rupica! Mislim da cu uskoro da je prebacim u vecu kutujicu! Ince obe tarantule jedu bas dosta, na svaka 3 dana po jednog lateralisa, njihove velicine ili veceg od njih! Jedva cekam presvlacenje i da vidim koliko ce da porastu! Slike stuzu, izgubio sam negde kabl za povezivanje telefona i komp!
 
Imao sam jednom Aviculariu Versicolor ( skoro je promenjeno u Caribena Versicolor ), uzeo sam je kao veoma malu, uzivao sam u njoj sve dok jednog dana nije umrla...Posle par meseci mi je dosla prilika i u inat sam uzeo 40 komada....ista prica, sve su uginule...
Nisam imao predstavu zasto se to desilo jer su imale sve potrebne uslove i raznovrsnu ishranu, saznao sam od prijatelja da tu vrstu ne treba premestati ! Kaze da kada se premesti u drugi terarijum ugine odmah ili moze da zivi jos neko vreme, ali nece jesti, nece se pariti ako je odrasla....Nije mi to palo ni na kraj pameti, niti sam cuo ikada za to....pogotovu za tu vrstu, sa obzirom da sam primetio da cesto obozavaju da setkaju okolo...onako elegantno kako samo one znaju..
Kada je dosao momenat da su im male posudice postale suvise tesne ja sam ih premestio...Inace nije mi jasno kako bih uspeo da ih premestam, jedino da ih prenesem sa posudicom :D Razumem ja da tarantule vole taman onoliko mesta koliko im treba, ali jednostavno volim da im dam bar malo prostora kako mogu da se setaju po terarijumu ili npr sto veoma volim da radim jeste to da onim koji su pletaci pruzim sto vise prostora kako bih posmatrao pravljenje tih fascinantnih i legendarnih mreza...ali o tome u nekoj drugoj temi samo za to...
Cekam C. Fimbriatusa da vidim na mrezi pa cu pokusati da ga snimim malo sa njegovom mrezom po celom terarijumu...Jedini mi je on do sada uvek iskoristio ceo prostor koji ima...nadam se da cu moci nekada da ispitam koliko to maksimalno on zeli da isplete.....Pozdrav !
 
  • Like
Reactions: Fauna