Barbus - Puntius Conchonius

Iwek

Member
20 Oktobar 2007
42
0
6
Kako se razmnozava ova vrsta, da li na isti ili drgaciji nacin od drugih Barbusa i kada su polno zreli (posle koliko vremena). Prodavac od koga sam kupio mi je rekao da je to Conchonius Zeleni :D pa sam kupio i Conchonius Zuti (zute boje):D. Nisam bas iskusan Akvarista ali bih zeleo da se malo oprobam u ovim stvarima, ko zna mozda i uspem, zato mi je svaki savet dobrodosa.:hej:
 

Attachments

  • Puntius conchonius (longfin).jpg
    Puntius conchonius (longfin).jpg
    32.9 KB · Pregleda: 39
Postupak je identican kao i za druge barbuse ako pd te "druge" smatramo Tiger barb, Cherry barb i njima slicnih.
Kako se postavlja mresni akvarijum ima u temi http://www.beke.co.nz/forum/showthread.php?t=1545 za Cjerry Barb pa ti to mozes da izvedes po svojim uslovima.

Ako je to na slici tvoj barbus onda je on polno zreo sto njegova boja nedvosmisleno pokazuje. Muzjak je jarko obojen dok je zenka vise zuckasta, vrlo verovatno da je to da zelenkasta boja o kojoj prodavac prica.
 
Ovaj na slici nije moj, vec sam trazio sliku na netu da utvrdim koji je. Moj je manji Barbus ali ima intenzivne boje, dok je "zenka bas trbata". Koliko sam razumeo u mresni Aq se spajaju muzijaci i zenke koji su bili razdvojeni i to vise komada (parova), znaci li to da ako su bili vec zajedno u Aq i odvojim jedan na jedan u mresni Aq nema mresta?