bele tackice po staklu (ali ne po ribama)

sale_

New Member
12 Novembar 2010
1
0
1
postovanje svima!

imam jedan mali problem. pre nekoliko dana su mi se u akv. pojavile bele tackice po staklu, mozda i podlozi ali se ne vidi. tacke su sitne, gledao sam ne deluje mi kao da se pomeraju.izgledaju kao zrno brasna nalaze se na svim stranicama. preko dana kada ih ocistim magnetom za ciscenje, staklo je ok, ali uvece su o5 tu. od ribica su 10 neonki, 2 gibicepsa i 15-tak rcs racica na kojima nema nikakvih gorepomenutih pojava, normalno plivaju, imaju apetit, ne utice na njih. hranim ih 1 na dan sa prilicno malo hrane jer su to sitne ribe a i nema ih mnogo (nema viska hrane sto padne na dno). ako nesto znaci, podloga je cist sljunak sitnije granulacije, 100l vode 3x18w neonske rasvete, EF2 kanister. aq je aktiviran 1. sept, a zivi svet postepeno dodat u nekoliko navrata od 6 - 25 okt. dakle nije sve odjednom ubaceno u necikliran aq. na izgled voda izgleda cista i bistra, redovno se vrsi izmena vode, usisava dno i cisti staklo na nedeljnom nivou.

prelistao sam po netu, nisam nasao sta bi moglo biti, nesto najblize sto sam nasao je da mogu biti nematode, ali one su kao mali crvici,a ovo su tackice. ne znam da li je ovo bolest ili neka normalna pojava , nadam se da ce mi neko iskusniji pomoci pre nego sto bih nesto na svoju ruku uradio. svaki savet je dobrodosao.
 
Mislim da ti ne treba da se puno brines u vezi toga sve dok su tvoje ribe u redu. Mozda su samo neke cilate, planarija, hidra, copepod koji su normalna pojava u akvarijumu mada bi pleco trebao to da resi ili jos cesca pojava da se talozi klacijum.
Jednostavno prati sta se desava. Prvo ocisti akvarijum pa vidi da li ce da se sve povrati.