Biljni 240l

Damari

Member
27 Septembar 2007
350
0
16
svetprinceva.wordpress.com
Ovo je onaj u kome su bile duge
duge su odavno preseljene u drugi aq od 270l
ovaj je u roku od mesec dana prosao sve decije bolesti
pregurano sa tri vrste algi ,sve jedna za drugom da mi je u jednom trenu doslo da ga u najmanju ruku rasformiram
na kraju sam ipak dokupila UV lampu,generalno oprala ne bi li ubrzala proces i resila se mikro alge.iza nje je dosla i koncasta i eto sada je konacno stanje stabilno.
Ima nesto malo koncaste ali se ne siri dalje .
nesto biljki mi je propalo zbog duze terapije mrakom,ali je vecina spasena.
prostor preuredjen jer sma svakako vadila sve iz podloge.
Neke biljke vracaju sveze listove jer su stari propali ,ali bice ovo jos lepse kad se malo oporavimo .
 

Attachments

  • IMG_3586.JPG
    IMG_3586.JPG
    48.1 KB · Pregleda: 56
  • IMG_3587.JPG
    IMG_3587.JPG
    50.6 KB · Pregleda: 35
  • IMG_3588.JPG
    IMG_3588.JPG
    67.9 KB · Pregleda: 29
  • IMG_3589.JPG
    IMG_3589.JPG
    68.2 KB · Pregleda: 33
Lepo izgleda ovako u gro planu .. :p .. znam kako ti je bilo gledajuci alge ..
Kod mene su se pojavile sve moguce i to odjednom .. zbog lose filtracije koju nisam odmah primetio .. :(

Sta god da uradim uticem samo na jednu dve vrste dok ostale explodiraju ..
Zato me bas i interesuje koliko dugo i kako si koristila uv sterilizator dok nisi primetila povlacenje algi ..
naravno uz druge mere koje si preduzela ?'
 
Lepo izgleda ovako u gro planu .. :p .. znam kako ti je bilo gledajuci alge ..
Kod mene su se pojavile sve moguce i to odjednom .. zbog lose filtracije koju nisam odmah primetio .. :(

Sta god da uradim uticem samo na jednu dve vrste dok ostale explodiraju ..
Zato me bas i interesuje koliko dugo i kako si koristila uv sterilizator dok nisi primetila povlacenje algi ..
naravno uz druge mere koje si preduzela ?'
meni UV jos uvek stoji nakacen
cak ne znam da li da ga skidam uskoro iskreno
nesto su ljudi slabo sa iskustvima....probala bih da ga skinem ali nemam pojma ,koncasta alga mi tinja na kubi na dnu pa kao drzim jos UV mada nema tu nekog efekta na koncastu...
i rekla sam ja sma prvo oribala citav aq pa nakacila UV tako da se voda vise nije mutila .samo sam blokirala ponovno bujanje.

i kod mene su buknule,tako jedna za drugom u roku od mesec dana.
Imala sam tu neku ljigavu koja se sirila neverovatnom brzinom,prekriva citav AQ u roku od 12h ma uzas....posle mikro i sad koncasta ...tu prvu nisam ni saznala kako se zove,slbo je poznata ljudim
ali kod mene su buknule zbog svetla .
konacno u miru zivimo i aq i ja :lol: