Bleeding-heart tetra

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Hyphessobrycon erythrostigma - Bleeding-heart tetra



DSC02602.jpg
 
Last edited:
Veoma lepa J.Americka tetra koja nam dolazi iz gornjih tokova Amazona.

Drustvena vrsta ribe koja ne trazi teske uslove ,idealna za srednje akvarijume kao jatne ribe (pozeljno riba u jatu min. 5 ) Prostor u kome plivaju je sredisnji deo akvarijuma.

- GH 12
- pH 5.6 -7.2
- T= 23C - 28C (parametri uzeti sa fishbase)

Sto se tice ishrane, pripadaju omnivorima (svastojedi), uzimace svaku hranu za ribe, od suve hrane do zive hrane.
 
Veoma lepa J.Americka tetra koja nam dolazi iz gornjih tokova Amazona.

Drustvena vrsta ribe koja ne trazi teske uslove ,idealna za srednje akvarijume kao jatne ribe (pozeljno riba u jatu min. 5 ) Prostor u kome plivaju je sredisnji deo akvarijuma.

- GH 12
- pH 5.6 -7.2
- T= 23?C - 28?C (parametri uzeti sa fishbase)

Sto se tice ishrane, pripadaju omnivorima (svastojedi), uzimace svaku hranu za ribe, od suve hrane do zive hrane.

Ja sam ih imao nedavno...negde krajem prošle godine. Kod mene su bili na oko 7 GH, a temperatura na kojoj je ova prekrasna tetra boravila u mojim akvarijumima , je bila oko 30 C. Dosta lepo uzimaju , sitniju copens hranu za riblju mlađ, a par puta sam im stavio tetrinu spirulinu, i onako su baš vodili borbu po dnu da se domognu hrane.
 
Slazem se sa Nikily i Maglom!! :mrgreen:valjam_se

Ustvari, mnogo vise od toga...ova tetra je predmet mojih zelja maltene od kako se bavim akvaristikom, ali nazalost, nikada je nisam videla kod nas u prodaji, pa cak ni kao mogucnost da mi uvezu neki ljudi koji su bili voljni za to, jednostavno je nije bilo.

Tetra "pulsira", pa zbog toga kod bleeding heart tetre,mrlja koju ima na telu asocira na pulsirajuce srce ..na vise mesta na netu sam videla da ove tetre stvarno imaju fantasticne boje, ali eto, dok je ne vidis uzivo, nista ne znas.
No, optimista sam, doci ce mi i one jednog dana u akvarijum. :)

Vi koji ste imali prilike da ih gledate uzivo, mogli bi da nam malo opisete njhovo ponasanje...svaka tetra se ponasa razlicito.