Blue Headed Tree Agama(Acanthocercus atricollis)

Mare_lacerta

Member
2 Maj 2008
588
1
18
32
Beograd
Evo mog takodje novog gugija...Ime mu je Marlon :D

1bb3a93b31e2399b6f33af8b8c33851d.jpg


ede1ca809db049bcd319ad30dcd99851.jpg



Pozz
 
On ima 2 god. otprilike...neverujem da ce jos puno da raste,mozda samo par cm...malo je plasljiv,ali kakav je bio kad je dosao sad je super ;)

Evo jedne slike kad je spavao tj probudio se kad sam otvorio ter,verovatno mislio hrana,jer je halapljiv samo tako :D

618247eae9f46fc1c4d8265989aa4a97.jpg



Pozz
 
Nisam ni mislio da ce vise rasti, pa da ces zbog toga morati povecati dimenzije terarijuma. Dimenizije terarijuma za agame mora biti nesto vecih dimenzija nego sto je prikazani terarijum na fotki. Naravno, imao sam i ja slicnu agamu sa slicnim zahtevima evo teme Agama agama ;)
 
Koliki bi min. trebalo biti? Ovaj moj je 70x50x70(DxSxV) ... Oni su arborealna vrsta pa odgovara sto je ter visok,jedino moram da ubacim vise grana...danas sam trebao da ga slikam popeo se skroz desno gore na ono drvo i bukvalno se stopio sa bojom drveta pa sam tek kasnije provalio da je tu tj. kad sam otvorio da ga nahranim on se odmah spustio do posude i cekao hranu :lol:

Pozz ;)
 
Iskren da budem, ne deluje na fotki da je te velicine tearijum. Ok , ne moras sada menjati tearijum, mada bi odgovaralo da je nesto veci ...ali otom-potom. ;)
 
Hahahah Marlon! Genijalno! :D Kol'ka zivuljka!:ebote: Jel juri i ujeda postara kad dodje ili? :D Elem odlican ti taj terarijum znas! Gde si nabavio to granje? U prirodi ili? pozzz:hej:

P.S. Uzasno se bojim agama tih! Jesu li one nocne ili dnevne zivotinjice? Moja gekonka je najjaca! Spava 23 sata onda izadje i kucne mi u staklo da je nahranim, pa se vrati u krevet!
 
Hvala ;) Pa nece nesto postara da juri ali dubije obozava :D grane su iz prirode,tachnije "ukrao" sam caletu iz kaveza sa pticama :mrgreen: a on ih je nashao u shumi

Pozz :hej:
 
Ma termometar je keva :D stavio sam ogledalo kod marlona u ter i on se napalio i poceo da mase prednjim nogama i da mrda glavom :rofl2: A i dobio je lepsu boju :)