Bolesti gustera i zmija

Pozdrav svima,
Imam bradatu agamu staru 2 godine. Vec nekoliko dana drzi konstantno oci zatvorene. Mjenjao sam joj terarij i osvjetljenje te pretpostavljam da je to uzrok problema. Svjetlo sam popravio i prilagodio, ali njoj nije bolje. Letargicna je i nece da jede te i dalje ne otvara oci.
Veterinari koji su mi u blizini, nazalost, nisu strucnjaci za agame.
Svi savjeti za eventualnu terapiju su dobrodosli :)
Hvala
 
Vec nekoliko dana drzi konstantno oci zatvorene
Da li mozda ima zaostalu nepresvucenu kozu na ocima? Ovako kako je kratko opisano tesko je bilo sta konkretno reci i pomoci, samo mozemo nagadjati, jedino resenje je veterinarski pregled kod iskusnijeg veterinara za reptile.
 
Da li mozda ima zaostalu nepresvucenu kozu na ocima? Ovako kako je kratko opisano tesko je bilo sta konkretno reci i pomoci, samo mozemo nagadjati, jedino resenje je veterinarski pregled kod iskusnijeg veterinara za reptil

Da li mozda ima zaostalu nepresvucenu kozu na ocima? Ovako kako je kratko opisano tesko je bilo sta konkretno reci i pomoci, samo mozemo nagadjati, jedino resenje je veterinarski pregled kod iskusnijeg veterinara za reptile.
Nema zaostale koze. Samo drzi oci stalno zatvorene. Kao razloge koji mogu dovesti do toga navode strano tijelo u oku, promjenu osvjetljenja te neke bolesti kao i zaostalu kozu. Jedino sto se promijenilo jeste osvjetljenje u terariju. Zivim u Sarajevu i nemam u blizini veterinara specijaliziranog za reptile. Zbog epidemioloske situacije nisam u prilici da ga vodim na pregled van BiH. Evo screenshota opisa oboljenja koje simptomima odgovara.
Osvjetljenje sam promijenio no agama i dalje nije dobro, ne otvara oci i ne jede.
Jos jednom hvala na odgovorima :)
 

Attachments

  • IMG-73504a996717410cdb7b07cff677cef9-V.jpg
    IMG-73504a996717410cdb7b07cff677cef9-V.jpg
    228.3 KB · Pregleda: 2