C. cyanopubescens i potrebni uslovi

TTgirl

New Member
10 Avgust 2007
3
0
1
caos svima:)Ja sam nova na ovom forumu...Zovem se Jelena:)
Htela sam da pitam nesto,ako neko moze da mi slucajno kaze.
Jos uvek sam laik,ali zelim da saznam sto vise o svemu.Sutra bih trebala da dobijem tarantulu,malenu Chromatopelma Cyanopubescens,i trebalo bi da joj sredim zivotni prostor je li..:)
Medjutim,zbunila sam se skroz,jer sam naisla na mnogo razlicitih saveta,i sad ne zna kako..?!Da li mozda neko moze malo da mi propomogne..?Hvala puno unapred..
:)
 
Dobrodosla na forum kao i u drustvo teraristicara.

Sve savete koje ti dobijas su saveti ljudi koji se bave teraristikom i verujem da svako ima neki malo drugaciji pristup. To te mozda i buni ali vremenom ces i ti sama da izgradis sopstveno misljenje koje ce da bude u skladu sa tvojim okolnostima.

Ja nisam neki teraristicar pa shodno tome ni necu da te savetujem ali se javljam samo da ti kazem da je mozda bolje da se dobro upoznas sa tim paucima i svim drugim sto zelis da imas pa tek onda da krenes u nabavku. Tu pre svega mislim na tvoju bezbednost.
Eto samo toliko a kada stignu poznavaoci iz ove oblasti sve ce da ti kazu :)
 
Hej, pa nemoj biti takva.
Mi ti mozemo samo pozeleti dobrodoslicu jer najvecem teraristicaru ovde je komp pao u duboku hibernaciju. :)
U medjuvremenu pitaj nesto u vezi akvaristike ili bar slikaj tarantulu ako je stigla. hehehe
 
Evo, me napokon...sredio sam komp.:hej:

Dobrodosla TTgirl i nemoj biti nestrpljiva jer u teraristici nestrpljenja nikako
nesme biti ;) Moras biti strpljiva narocito ako si pocetnik a zelis tarantule u terarijumu.

Prvo sto moras uraditi ,da se dobro informises o vrsti koju zelis da nabavis konkretno ,ti zelis Chromatopelma cyaneopubescens a ja sam neke osnovne podatke o toj vrsti napisao u ovoj temi

Chromatopelma cyaneopubescens

Nakon prikupljenih informacija o vrsti koju nabavljas kreni sa prikupljanjem informacija kod odgajivaca kojih ih poseduju .Tu ces uvek naleteti na razlicita misljenja i razlicita iskustva ali bitno je da ti sama izgradis neki svoj stav i steknes neko svoje licno iskustvo.
Da bih ti dalje dao neka upustva kako krenuti ,osnovno je da navdes neke informacije sto se tice same nabavke tarantule konkretno milsim na velicinu ,da li se radi o mladoj ili odrasloj tarantuli. Zatim moras obezbediti osnovne uslove za tarantulu u tvom slucaju za C. cyaneopubescens za koju ne znamo koje je velicine da bi ti savetovali adekvatan terarijum. Znaci ,budi konkretnija sa pitanjima pa cemo prodiskutovati o svim detaljima koji te zanimaju.

I na kraju kao sto rece Eddie , nije obaveza a bilo bi dobro postaviti fotke tvoje tarantule u novoj temi pa da ti pomognemo u svemu sto te interesuje .:)
 
Hej, pa nemoj biti takva.
Mi ti mozemo samo pozeleti dobrodoslicu jer najvecem teraristicaru ovde je komp pao u duboku hibernaciju.
U medjuvremenu pitaj nesto u vezi akvaristike ili bar slikaj tarantulu ako je stigla. hehehe


Ma nisam se naljutila,samo kazem;)Nije frka...
Citala sam dosta,ali toliko je razl.saveta da sam se izgubila:)Mada sam usput i shvatila dosta toga i za sada je u plastici,jer je jako mali:)
ima nekih 3-4cm...
Malecki je=) slatkish...stavicu fotkicu.Samo da je stavim na kom.
Hvala za sawet,Fauna;)
 
Da , za tu velicinu i treba da bude u plasticnoj posudi kako bi lakse uzimala hranu. Kako vreme odmice i kako se ona razvija (a brzo se razvija:D ) tako ces i menjati posude sve do trenutka kada je mozes prebaciti u terarijum.

Sto setice razlicitih saveta kao sto sam ti rekao , moras sama slektovati savete za koje ti smatras da su ispravni , a to je najbolje uraditi ako informacije sa naucnih sajtova koje se bave bas naucnim proucavanjem zivotinja, uporedis sa iskustvima ostalih odgajivaca i terarsitima koji poseduju takvu vrstu. Mislim da je tako najbolje doci do nekog pravog odgovora.

Eto ...hajde, jedva cekamo fotku.:)
 
pa, gde je fotkica ?:)

Ako imas fotografiju tvoje tarantule C.cyanopubescens -a, hajde ubaci da vidimo kolika je i kako je obojena...