Ciscenje Silikona

MAXA

Member
26 Septembar 2010
30
1
8
KG-BG
Kako skidate silikon sa vec koriscenih komada stakla. Pokusao sam ziletom i tako sam odstranio veliki deo silikona, ali opet ostanu jos neke sitne fleke tu i tamo koje nikako da ocistim. Probao sam acetonom, ali mi proces deluje malo skup posto trljanje acetonom nije bog zna sta ucinkovito, a potapanje u aceton se ocigledno ne isplati koliko sam ja izracunao.
 
Probaj petrolejom da natopis i skidas recimo onim sundjerom za sudove (grublja strana). Naravno prvo skini najvise sto mozes ziletom.
 
Ovo je za sve koji tek sad citaju ovu temu, kao npr. ja... :)
Dakle stvar je vrlo prosta: odes u farbaru i trazis grebac farbe za staklo. Nemam sad fotku u telefonu, ali postavicu i to danas-sutra ka budem mogao.
Inace sam prosle nedelje petljao sa starim aq i tvrdim da ova stvarcica odlucno funkcionise, a kostala me svega 40 kinti... ;)
(naravno, zilet i skalper obavezan alat! Bez toge ne pocinjes posao!)
 
Uzmi petrolej i natopi te flekice sa njim i onda samo spališ. Trebalo bi da se otopi i da slineš to kao od šale. Možeš uzet šmigl papir malo grublji od sitnog, a onda sitnim lijepo izgradit to ili još bolje otiđi kod staklara da ti izbrusi te rubove na mašini da se ne patiš đaba.
 
Uzmi petrolej i natopi te flekice sa njim i onda samo spališ. Trebalo bi da se otopi i da slineš to kao od šale. Možeš uzet šmigl papir malo grublji od sitnog, a onda sitnim lijepo izgradit to ili još bolje otiđi kod staklara da ti izbrusi te rubove na mašini da se ne patiš đaba.

Da li si siguran u to sto tvrdis?
Pogotovo za to sa smirglom?
A i za spaljivanje i topljenje mi je nerealno jer silikon trpi visoke temperature.
 
Smirgla nikako na onaj deo na koji se nanosi silikon. Taj deo mora biti potpuno gladak, jer silikon lepi drugacije nego lepkovi na koje smo navikli i koji traze hrapavu povrsinu. Ovo za petrolej i spaljivanje nisam siguran da je dobra ideja, jer ta mala kolicina petroleja pretpostavljam da nije dovoljna da rastopi silikon.
 
ogrebes smirglom, prvo grubom, pa onda finom da zamaglis staklo...e tad si svojim ljubimicama omogucio totalnu privatnost, mir i spokoj, pa moz da metnes staklo i na z.stanicu...nece da se stresiraju! :cool:
 
ogrebes smirglom, prvo grubom, pa onda finom da zamaglis staklo...e tad si svojim ljubimicama omogucio totalnu privatnost, mir i spokoj, pa moz da metnes staklo i na z.stanicu...nece da se stresiraju! :cool:

Tako i ja mislim ako ćemo radit ručno. Mada u firmi gdje obrađuju stakla imaju mašine za obradu koje lako i jednako skidaju silikon.