Cunami

DusanN

Member
30 April 2004
41
0
6
Pancevo
Bobane , interesuje da li se onaj veliki talas od zemljotresa osetio i na Novom Zelandu.Nemam bas predstvu koliko je epicentar udaljen od NZ , ali vidim da je cirkus napravio u celoj jugoistocnoj Aziji.
Pozdrav!!!
 
Zdravo Dusane,

To je daleko odavde i nije se osetio. Mozda su ga aparati registrovali. I ovde je bio jedan jak ali skroz na jugu a epicentar je bio u moru. Kazu da je bio zestok.

Inace ovde su zemljotresi ko "dobar dan" i niko se ne sekira za to :) Kazu seizmolozi da ima potresa, u proseku jedan po danu godisnje, ali to samo aparati registruju. S vremena na vreme aparat nam nije potreban :?

Inace taj talas izazvan zemljotresom je bas napravio haos. Jos se price nisu slegle od proslog koji je bio, nisam bas sasvim siguran, oko 20 m visine i sravljano je jedno mesto na obali jednog ostrva. Bio je to pravi uzas.
Eto sta je moc prirode a i sudbina.
 
Taj cunami je doslovno pregazio Maldive. A sto se tice njegove brzine, nisam mogao da verujem kada sam prvi put cuo. Pa, ljudi, kako se ponasamo prema prirodi, i malo nam je...
 
Danas sam bas slusao i gledao na TV stanicama kako se povecava broj poginulih u ovoj prirodnoj katastrofi .Samo se pitam koliki ce konacan broj biti jer iz casa u cas, sve je veci i veci broj. :cry:

Nego, danas sam jos nesto strasno procitao u dnevnim novinama. Radi se o nekakvom meteoritu ili kometi ,nisam siguran sta jer sam samo brzo preleteo preko te napisane informacije (zurio sam) :wink: koja bi mogla da se sruci na zemlju u bliskoj buducnosti i to po proracunima ruskih naucnika negde 2029. godine!
Kako su izvestili javnost ovo ce do sada biti najveca moguca verovatnoca da taj meteorit moze da padne na zemlju 1 : 300 ! I dalje kazu ako se to desi, da ce to biti konacni kraj covecanstva.

Ovo je veoma zabrinjavajuca vest, koja je vec uznemirila ne samo javnost vec i ljude koji to ispituju. Mogu samo da kazem, da je to za sve nas porazavajuce ako se nesto ne preduzme . Za sada to deluje dosta daleko ali kako vreme prolazi postajace sve blize i blize.
 
Auu, Fauna!
Ako je to istina....a barem cemo znati kada nam je zadnji dan ivota (ako ne nastradamo prije od necega).
:wink:
ah, kako sam morbidna
ali to je tak, sve ima svoj kraj, pa tako ce i covjecanstvu jednog dana doci...
 
Fauna, bas si raspolozen da nas plasis. Daj malo neceg boljeg, nego neki ruski rulet, komete i bla, bla, :evil:
Nemoj nam kvariti raspolozenje teraju ci nas da razmisljamo o nekim stavarima koje bas ne idu uz ovaj trenutak. Raspolozenje trbamo popravljati ovih dana a ne kvariti razmisljanjima :wink:

Nego danas procitah: nivo mora na Novom Zelandu porastao citavih 65cm. :shock: Da li je istina, Bobane, ili samo jos jedna novinska dezinformacija?
 
to znaci Duane da priroda jo uvek vecinu stvari regulie sama, a ko je nama kriv to smo se otudjili od iste i to smo slepi kod ociju i gluvi kod uiju.
 
Dragi Ronioci, Prijatelji ronjenja,

U Internacionalni DAN i DAN Europe stize sve vise molbi za svaku vrstu pomoci zbog nedavne katastrofe u Indijskom Okeanu. Mnogi ronioci se vode kao nestali, mnogi su izgubili svoje najblize a neki i sve sto su imali ukljucujuci imovinu, posao i primanja. Ronilacki centri i ronilacka industrija su potpuno unisteni u mnogim oblastima. Mnogi poznati "ronilacki rajevi" su pretvoreni u pravi pakao. DAN Europe je vec od prvog momenta mnogo pomogao da pronadjemo clana nase DAN Europe Balkans kancelarije, na Tajlandu, koji se dva dana smatrao nestalim. Na srecu ziv je i po izvestajima iz drugih kancelarija DANa u tom podrucju, ulaze ogromne napore da pruzi pomoc u spasavanju unesrecenih. Na osnovu informacija koje mi neprestano stizu iz tih krajeva, ronioci i ronlacki instruktori su, uprkos uzasnim licnim gubitcima, odigrali kljucnu ulogu u spasavanju mnogih zivota.

Zelela bih da budete svesni razmera ove nezapamcene katastrofe. Ukoliko budete zeleli da pomognete ronilackoj populaciji u nevolji, sirom sveta, pogledajte poruku u attachmentu, koja sadrzi pismo Profesora Alessandro Marroni-ja, Predsednika Internacionalnog DANa i DAN Europe, sa prevodom na nas jezik. Iako smo mi relativno mala ronilacka zajednica, svaka, pa i najmanja pomoc ce biti izuzetno dragocena.

Hvala Vam na Vasem razumevanju i pomoci - DAN je Vasa Mreza Bezbednog Ronjenja!

Dr Dragana Ivkovic za DAN Europe Balkans

Ukoliko zelite da pomognete a niste u mogucnosti da to ucinite preko DAN Europe website, online, obratite se nasoj regionalnoj kancelariji: DAN Europe Balkans, Milovana Marinkovica 17, 11040, Beograd; Telefoni: +381 11 2471 040; +381 63 8129 687; Alarm Line: +381 63 39 88 77


DAN Europe for the Victims of the Indian Ocean Tsunami
Dear DAN Europe Members,
The exceptional nature of the recent catastrophe in the Indian Ocean caused devastating damage and deeply affected the local diving industry. Many DAN Europe Members there have lost everything, in many cases even their jobs and income. Notwithstanding the tragedy and the personal losses, the professional diving community has, particularly in Thailand, dedicated all its energy and efforts to assist the victims of the disaster. As you all know, DAN Europe had instituted the Claudius Obermaier Beneficiary Fund to help divers in needy situations, and we believe that this exceptional circumstance justifies the use of this fund. We are calling on all of you, our members, for a special donation to the DAN Europe Claudius Obermaier Beneficiary Fund so that we can effectively help the victims and the volunteers involved in the Tsunami Tragedy of 26 December 2004. DAN Europe will evaluate each request for help individually and will make sure that help is given where it is really needed. Click on this page on our website to make your donation: https://daneurope.org/Indian_Ocean_Tsunami/ .
Thank you very much!
Prof. Alessandro Marroni, M.D.
President, DAN Europe
Chairman, International DAN


Automatic thank you message for online Donors:
Dear Friend,
On behalf of the victims of the Indian Ocean Tsunami of 26 December 2004, we would like to thank you very much for your donation.
Any use of the Beneficiary Fund by DAN Europe will be publicly visible though the Beneficiary Fund Page of our website www.daneurope.org.
DAN Europe
Your Diving Safety Association

---------- THE TEXT BELOW IS IN SERBIAN ---------------------

DAN Europe za rtve Tsunami udara u Indijskom Okeanu
Dragi Clanovi DAN Europe,
Nesvakidanje karakteristike nedavne katastrofe u Indijskom Okeanu su izazvale uasna razaranja i veoma pogodile lokalne ronilacke zajednice, industriju i centre. Mnogi clanovi DAN Europe u tim oblastima su izgubili sve, ukljucujuci svoju imovinu, posao i primanja. Uprkos licnoj tragediji i gubitcima, profesionalna ronilacka zajednica je, posebno na Tajlandu, uloila ogromne napore i energiju da pomogne u spasavanju i zbrinjavanju rtava ove tragedije. Kao to znate, DAN Europe je ustanovio i Dobrotvornu Fondaciju Claudius Obermaier sa ciljem da pomogne roniocima u nevolji i mi verujemo da ove izuzetne okolnosti opravdavaju upotrebu sredstava iz tog fonda. Mi pozivamo sve vas, nae clanove, da ucestvujete u posebnoj donaciji za DAN Europe Claudius Obermaier Dobrotvornu Fondaciju u cilju to efikasnije pomoci rtvama i dobrovoljcima spasiocima ove Tsunami tragedije od 26 decembra 2004. godine. DAN Europe ce svaki zahtev za pomoc posebno razmotriti i uciniti sve da pomoc bude upucena tamo gde bude najpotrebnija. Kliknite na ovu stranicu naeg website da priloite vasu donaciju:
https://daneurope.org/Indian_Ocean_Tsunami/ .
Mnogo Vam Hvala!
Prof. Alessandro Marroni, M.D.
President, DAN Europe
Chairman, International DAN

Automatska poruka zahvalnosti online Donatorima:
Dragi Prijatelju,
U ime rtava Tsunami udara u Indijskom Okeanu od 26. Decembra 20004. godine, neizmerno Vam se zahvaljujemo na Vaoj Donaciji.
Svaku upotreba sredstava iz Dobrotvorne Donacije, od strane DAN Europe, ce biti javno prikazana na posebnoj stranici - Beneficiary Fund Page naeg website www.daneurope.org.
DAN Europe
Vaa Mrea Bezbednog Ronjenja
 
Mislim da bi svako trebao da pomogne onoliko koliko moze da da. To su uglavnom mala sredstva za nas ali kada se sve stavi na gomilu onda moze nesto i da se uradi s time.

Ovde na NZ su akcije ovog tipa vrlo rasprostranjene mada se za sada prima samo gotov novac sto je i obrazlozeno troskovima transporta materijalnih sredstava. Glavni nosioc akcije je Crveni Krast koji je vec sakupio lepa novcana sredstva.

Budimo solidarni i pomognimo koliko mozemo. Neki novcic vise u kutiju za prilog moze nekome puno da znaci.

Mirka, istina je da se ovde nivo mora povecao. Bilo je razlike u visini i ovde gde sam ja povecanje je doslo posle 18 sati a mislim, nisam sada siguran, da je iznosilo negde oko 35 cm od vrednosti koja je trebala da bude. S obzirom da je ovde razlika izmedju plime i oseke izuzetno velika niko to ne bi ni primetio da nije receno od strane ljudi koji se bave time.
 
Evo jedne zanimljivosti vezane uz taj cunami!
Danas sam na mail dobila ovo:
 

Attachments

  • 1141.jpg
    1141.jpg
    37.1 KB · Pregleda: 26
He he..takvih maloumnika ima gde hoces .

Kod mene u Sapcu nekada davno bila su dva rodjena brata ,koji su nekako dosli do saznanja da ce u to vreme vrlo uskoro doci do smaka sveta. Sve sto su imali od imovine oni su rasprodali i za vrlo kratko vreme potroslili po kafanama, troseci na svoje zadovoljstvo kako bi sto lepse proveli to kratko vreme koje im je preostalo.
Naravno da od smaka sveta nije bilo nista a oni su posle tog datuma ostali bez "prebijene pare" :lol: Nastavili su da zive kao klosari ,radeci sve poslove i spavajuci po nekim supama . Jeste da sam bio mali i dete ali se secam u to vreme kada su njih dvojica prolazili ulicom delovali su nestvarno kao iz neke bajke onako u crnim bundama sa ugljenom prasinom po licu sto im je ostalo od posla sa kojim su se cesto bavili a to unosenje uglja. Ja sam uvek imao neku dozu straha od tih ljudi i uvek sam prelazio ulicu kada bih ih sreo , zaista su delovali nestvarno kao da nisu iz ove dimenzije.

Ne znam koliko su dugo ziveli, ne secasm se vise ali eto na primer sta covek moze sebi da ucini ako umisli tako nesto u svojoj psihi.. :D