Da li su akvarijuske ribe stetne za zmije?

Mare_lacerta

Member
2 Maj 2008
588
1
18
32
Beograd
Zanima me da li su akvarijumske ribe stetne za zmije?Konkretno za belousku,jer na drugom forumu mi je jedan clan napisao ovo:"Samo da te dobronamerno opomenem da pazis sa akvariumskim ribicama, jer oni sadrze vise amonjaka i ostale stetne produkte od ribica u prirodnim vodama, tako da moze da se desi da je zmija ok, a da ti iznenada ugine posle hranjenja sa akvariumskom ribom! Moje iskustvo tako govori." Ajmo akvaristi(naravno moze i neki terarista ako zna :D )

Pozdrav :hej:
 
Iskreno da ti kazem, mislim da je ovo glupost. Amonijak u mojim akvarijuma je uvek 0 ili blizu nule. Ako bi se toliko stetnog amonijaka nagomilalo u ribama da mogu da ubiju zmiju sigurno bi riba uginula pre zmije. I jos nesto, amonijak nije pesticid ili tezak metal, ziva i sl , koji se nagomilava u zivom tkivu i tu ostaje, tako da ova prica sigurno ne pije vodu.
 
Ok,hvala ti puno zopex ;) Zanimalo me je da li je ovo tacno,mada nisam ni ja verovao nesto u to ...inace ako ima neko nesto da doda,slobodno nek doda ;)
 
Takodje i meni ovo deluje kao prazna prica bez dokaza i cinjenica , ne moze se samo reci: "Samo da te dobronamerno opomenem da pazis sa akvariumskim ribicama, jer oni sadrze vise amonjaka i ostale stetne produkte od ribica u prirodnim vodama, tako da moze da se desi da je zmija ok, a da ti iznenada ugine posle hranjenja sa akvariumskom ribom! Moje iskustvo tako govori." ,
ovo je za mene proizvoljno izrecen i donet zakljucak.

Svaka zivotinja ima svoj metabolizam koja kao otpadni produkt pored ostalih toksicnih materija ima i amonijak. Znaci, u svakom slucaju zmija ce tokom svog hranjenja varanjem i daljom preradom hrane, putem jetre i bubrega, daljom preradom izbaciti stetni i otrovni preradjeni amonijak, odnosno ureu.

Ja se ne bih puno obazirao na ovu dobronamernu opasku. ;)