Danio choprae

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Danio choprae - Glowlight danio



DSC00602.jpg
 
Bas me raduje sto se konacno pojavljuju slike u data bazi :D

Samo opet cu da budem malo dosadan, kada ces da ubacujes kratke opise ? Dobro znam..., nema se za sve vremena ali samo pitam..
 
Vec sam rekao u jednoj temi da je ovo mesto gde moze da se prica o tome pa da se formiraju neki kratki i interesantni podaci. Za duze razgovore o tome moze da se koristi forum a kratke crte su za databazu.

Sada jos nesto. Svaka ova slika u databazi uzima dosta vremena. Treba prvo da slikam ribe. To podrazuneva i pripremu itd. Posle toga moram sve to da pregledam i vidim sta je od slika prihvatljivo. Zatim sledi optimatizacija za internet, zezanje sa serverom, izmena odnosno dopuna databaze itd. Kada sve saberem, odem mi izmedju 15 i 30 minuta po jednoj ribi. To i nije tako puno ali kada saberes nekoliko riba onda to lako ode na par sati.
Da bi uneo podatke u databazu to zahteva i malo citanja o vrstama. To se ne radi bas iz glave. Pored toga metode koje ja koristim se znatno razlikuju od metoda hobi akvarista sto je i razumljivo radi prirode posla.

Eto vidis da to bas i nije tako jednostavno i da ne moze da se uradi u letu. Jasno mi je da ti to razumes a ja cisto malo komentarisem sve ovo.