Danio tinwini

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Danio tinwin




c49fea99efddf9943a1564af1b6323c9.jpg
 
Dobrodoslica ovoj ribi po drugi put na stranice ovog foruma.
Diskutujuci o jednom drugom rodjaku ove ribe Boban i ja smo zakljucili da su igrom slucaja bas tinwini zalutale u moj akvarijum, a ne ti rodjaci.
Evo link ka toj temi gde ima postavljeno jos fotki ove prelepe simpaticne male jatne ribice
LINK
 

Attachments

  • tinwini.jpg
    tinwini.jpg
    90 KB · Pregleda: 13
He he lutalice su uvek dobrodosle jer nikada neznas u kom grmu lezi zec.

Ja sam nabavio ove ribe i tako se malo upoznao sa njima. Napravio sam nekih stotinak i vise slika tek da zadovoljim dusu.
Inace ribe su vrlo lepe, uostalom kao i druge danio, i stalno su u blagom pokretu.
Sledeci korak je da se ribe izmreste, tek da se dovrsi posao u vezi njih.
Inace mislim da taj mrest treba da bude imperativ za bio_fizicar-a i da odrzi tu vrstu u Srbiji. Znam da uvek postoji opcija uvoza ali to i nije bas nejko resenje ako postoji drugi nacin.
 
Citas mi misli. U planu je da se malo poigram i mresta i to bas sa njima. Kada su vec neplanirano zalutale u Srbiju red je da im ponudimo i dobre uslove za razmnozavanje,pa ko zna - jest da sam na tom planu dunster, ali mozda mi i uspe.....
 
Interesantno je kako ove ribe brzo rastu u dobrim uslovima. Razlika je ocita posle nekog kratkog vremena. Uostalom sve Danio ribe tako napreduju. Pored suve hrane dobijaju redovno i bloodworms i tada jednostavno neznaju sta je dosta.


Kada su u drustvu sa ostalim ribama, ja sam ih pomesao sa Panther danio i nigrofasciatus danio i to drustvo im dosta prija. Stalno se jure po akvarijumu i sto je za mene najvaznije nemaju straha kada se priblizim akvarijumu. Naravno da je tesko da se slikaju ali sam napravio par slika uz sve postojece poteskoce.
 

Attachments

  • IMG_1704.jpg
    IMG_1704.jpg
    20.2 KB · Pregleda: 12
  • IMG_2123.jpg
    IMG_2123.jpg
    14.9 KB · Pregleda: 10
  • IMG_2184.jpg
    IMG_2184.jpg
    31 KB · Pregleda: 11
Kada kazes brzo rastu koliko je to brzo i do koje su velicine tebi porasle za koje vreme. Kod mene su na 2-3 vrste suve hrane skoro 10ak meseci (prvo jato) i nisu se uvelicale puno za to vreme (10-20%), ali izgledaju zdravo. Primetio sam i ja da im prija drustvo (kod mene obicnih zebrica) i da su tada znatno slobodnije.
 
Pre mesec dana su bile ispod 2 cm a sada su iznad toiga. Ako sve to sumiram onda su porasle nekoliko milimetara.
Pazi ovde je rec o ribi koja je mala pa je svaki milimetar itekako veliki za njih.
Koliko se secam njhova velicina je oko 2.2 cm mada u akvarijumu mozemo ocekivati malo vise. Vreme ce da kaze.