Definitivna postavka sa Dugama

Damari

Member
27 Septembar 2007
350
0
16
svetprinceva.wordpress.com
Prvo iz akvarijuma se iselio Aponogeton iz prostog razloga sto je zauzeo pola akvarijuma i isticao se preko onoga sto mi je bilo kao ideja.
Presao je u jedan drugi setup :lol:
od bilja je isto tako jos po nesto preseljeno ,kao i panjevi ne bi li se dobilo na prostoru za bilje.Svakako su bili tu da zauzimaju prostor dok se malo bilje ne razraste.
Ima tu jooos razrastanja i formiranja oblika kakav ja zelim.Imala malo kikseva sto oko neznanja i zaustavljanja prehrane bilja (greskom),sto se odrazilo na slabljenje pojedinih biljaka. sto oko skoka CO2 te i uginuca jedne ribe i jednog racica ,ali nadam se da je tome kraj .
Ovih dana je zavrsena od prilike ideja sa zeljom oko bilja.Potrebna mi je jos samo jedna Cryptocoryna wendii red, za levi prednji plan ...ali kad je pronadjem i ona ce se tu smestiti.
Ostalo je od prilike ovo.
Rekoh -jos cekam da se to razraste ,da se sisa po zeljenom obliku i dalje odrzava.
Od bilja su tu definitivno sada:
Lilaeopsis brasiliensis
Micranthemum micranthemoides
Myriophyllum mattogrossense(zelena)
i Myriophyllum mattogrossense rot
Anubias Nana
Pogostemon helferi
Limnophila aromatica koja jos uvek nema svoju pravu boju ,tek je ozivela i krenula da se razvija kako treba.
Heteranthera zosterifolia
malena grudvica Riccie
Monosolenium tenerum
Eusteralis stellata koja je kupiljena u ocajnom izdanju,izgubila sve listice i sada se oporavlja i krece da raste kako treba .
Rotala wallichii
i prednji plan Hemianthus callitrichoides "Cuba"

Od opreme za koji dan dodajem jos i skimmer ,ostalo isto.
evo te konacne postavke.
Uzmimo u obzir da sam ocajan fotograf :( te ovo ne izgleda bas onako kako je uzivo.
b36f6e69b8687a548ec4c06fd83befb3.jpg
 
Eto, ti si mozda primetila da sam ostriji na recima kad insistiram na necemu, kao kad sam kudio stiroporske pozadine, ali bih ovoga puta bih bio izdasan na pohvalama. Recimo, da je za moj ukus ovo najlepsi slatkovodni akvarijum pokazan na ovom forumu. Kompozicija je odlicno osmisljena, akvarijum ima pricu. Svidja mi se i izbor riba i njihov izgled koliko mogu da prepoznam sa slike.

Naravno ako ne bude nepredvidjenih problema tek ce se videti koliko je ovo postavljeno dobro od samog starta.

:sampion:
 
:mrgreen:.znam Coa tvoje komenare ,sretnemo se ponekad ti i ja u temama i vazda suprotno hehe
Hvala na komentaru .
ovo je zvanicna postavka i sada sleduje razvoj .
Bilo je i ta dva kiksa ,al sta je tu je ,dobro je da nije bilo nekih velikih posledica.
Jos uvek to nije pun zamisljen izgled,ali nadam se da ce biti .
bas mi drago da vam se dopada valjam_se
 
Pozdrav Damari
Lepa postavka, ovo je jedan školski primer kako se u akvarijumu pravi zlatni presek, biće to još lepše dok se biljke razrastu.
Zasad malo fali crvene boje ali po spisku biljaka koji si navela vidim da si i na to mislila samo još treba to iščekati.
:sampion:
 
Prelepo :cool2:

nadam se da si konacno pronasla postavku koja te cini srecnom. Ipak je to svrha svake postavke...da se tebi svidja i da uzivas u njoj.....:D
 
Dragankinez ucilo se ,citalo se hehehe i uzivalo naravno u svemu :D
i sada cekam...deo bilja je bio bas u ocajnom stanju i sada prvo cekam oporavak(koji fino ide) zatim pun sjaj.
Sta da se radi ,odabrala sma ponesto od bas redjih stvari pa sam bila zadovoljna i ponekim pelcerom u ocajnom stanju ...al dobro mi ide ,dobro se oporavlja.

Mirka jes vala ,uzivam da ti ne mogu opisati i da
ovo je konacno ono sto sam zelela,naravno samo postavka,a kompletan izgled cekam da sevne za jedno recimo dva meseca ;)
 
Od mene kao od pocetnika ti komentar sigurno nista ne znaci, ali i ja znam sta je lepo. Ovo je definitivno predivno:sampion:
 
Hvala Svitac
Cuba napreduje fenomenano.
Kako sam bila na odmoru 3 nedelje docekalo me je mnogo posla
Gomila razrastanja i sisanja bilja kao i izmena vode,a kako imam skupa oko 600l vode po akvarijumima evo ruke su mi smezurane.
Cuba se na pojeinim mestima siri po planu dok na ponekim treba i malo intervencije
Bice i koja nova slika ovih ana da viite kakvo je sada stanje,mogla sma slikati i dzunglu koja me je ocekala sa odmora,ali prezauzeta nisam stigla.
Sve u svemu lepo napreduje AQ sto cete i videti kada okacim nove slike ;)
 
nikily iskreno boje u tom AQ jos uvek nisu ostigle svoj pun sjaj,uz to sam i slabiji fotograf ..tako da -tek se nadam zestokim bojama koje ce biti hvala za moj trud :D

ne odgovorih ti Svitac
Cubu sam sadila tako sto sam saksijicu delila na recimo po 7-8 strukica Cube .
Osecala sam po pola vatice u kojoj je bila i sve zajedno sa njom stavljala u podlogu,kasnije ako bi se na pojedinim mestima izdizala od podloge ,te delove bih osecala i takodje doavala malo alje u podlogu .Ta intervencija je obicno potrebna na manje osvetljenim mestima ,inace se Cuba fenomenalno hvata na svim mestima ,ravno uz tlo ,tamo gde je svetlo dovoljno jako i direktno .
na po recimo 20-ak dana je bila svaki put udvostrucena .