Diskusi problemi

burdza

New Member
14 Oktobar 2023
6
0
1
23
Pre mesec dana sam uzeo 2 diskusa malce, nekih 5 6 cm, oni su naviknuti na tvrdu vodu, sad voda u akvarijumu je 28°, prvih desetak dana je sve ok bilo jedu super plivaju tamo vamo, malo su plasljiviji, al posle nekog vremena jedan je krenuo da plivao onako nagnut na dole, sporiji je reaguje na hranu i sve primetio sam da se vise plasi a ono eto snimka u videu, pa ako moze pomoc puno bi mi znacilo...
 
Iz ovog kratkog snimka čini mi se da je riba u podređenom položaju u odnosu na dominantu ribu.
Vidi se da je krenula za tom mrvicom hrane što lebdi u vodi, a ova druga je odmah jurnula ka njoj sa raširenim perajima što je tipičan znak dominancije. Rano je reći kog su pola ribe i da li ce se možda upariti kad poodrastu.
Tih prvih desetak dana je bilo sve u redu dok ribe nisu uspostavile hijerarhiju i za ovo sad se može reći da je normalno ponašanje ciklida.
Prati šta se dešava, jer ovo može da preraste u veliko maltretiranje i slabija riba može i da ugine.
Lično bih dodao neki panj u akvarijum da postoji više zaklona.
Kad hraniš ribe baci odjednom hranu za obe ribe.
 
Iz ovog kratkog snimka čini mi se da je riba u podređenom položaju u odnosu na dominantu ribu.
Vidi se da je krenula za tom mrvicom hrane što lebdi u vodi, a ova druga je odmah jurnula ka njoj sa raširenim perajima što je tipičan znak dominancije. Rano je reći kog su pola ribe i da li ce se možda upariti kad poodrastu.
Tih prvih desetak dana je bilo sve u redu dok ribe nisu uspostavile hijerarhiju i za ovo sad se može reći da je normalno ponašanje ciklida.
Prati šta se dešava, jer ovo može da preraste u veliko maltretiranje i slabija riba može i da ugine.
Lično bih dodao neki panj u akvarijum da postoji više zaklona.
Kad hraniš ribe baci odjednom hranu za obe ribe.
Hvala na brzom odgovoru, videcu da ubacim neki panj, zaboravio sam da napisem hranim ih sera diskusom, i grindalima koje cuvam na sundjeru, tacnije cistoj podlozi, cenim misljenje, ali vecinu vremena su zajedno kad god pogledam u akvarijum il mu neko pridje one su zajedno, 2 puta sam video da jedna kao gura drugu, i to je to, sumnjam na upalu ribljeg mehura, pa sad cu da je pustim mzd ce vremenom da zivne, razmisljam da im sipam neke vitamine pa bi mi puno znacila neka preporuka...