DIY display refugium

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
ef80619506b40af596ecdd305d3b878f.jpg


Eto, to mi je ideja!!
Na ovom mjestu trenuta?no gdje bi se nalazi akvarij od 30L, nalazi se polica puna knjiga koju bi ispraznio i poja?ao!
Akvarij bi imao duinu 60, irinu 20i visinu 25cm, a sloio bih iznad i rasvjetu, vjerojatno 1*18W T8(netreba vie jer je akvarij jako plitak!)

Zna?i princip je taj da akvarij na svojoj desnoj strani ima izrezan otvor(tu moram smislit staklenei preljev) koji bi se kao kod hang-on modela filtera preljevao u akvarij!
Prednost je ta da lako mogu manevrirati sa policom i mogu je postavit gdje meni pae s obzirom na akvarij!

Pumpa iz akvarija pumpa vodu u refugium, koji je pun finog pijeska i makro algi, te raznih invertebrata koje ina?e nebi mogao drat u akvariju!

Dobio bi dva display akvarija, tipi?ni reef bez zelenjave i jedan 30l krcat invertenbratima i zelenjavom!

Molim iskusnije za pomo?, te eventualnu podrku tako da krenem ranije s planovima!
Investicija je minimalna!
 
He he majstore, razmiljao sam i ja o bulkhead-u al je bezobrazno skup, 15-17eura na Vogelfarmi...
Katastrofa...
Ma naao sam sistem koji se koristi gotovo identi?nim refugiumom, a sad mi je i jedan akvarista potvrdio da i on tako prakticira!
Probat ?u od stakla napravit ovakav overflow, al kao da je hang-on filter u pitanju!
uborenje vode me ne?e smetat :wink:
 
bulk je komad plastike kojeg 100% ima u vodoinstalacijskim sustavima i do?e 15kn, a komad koralja je ivi organizam i nemoe se mjerit sa komadom plastike :lol: :wink: