Easy life akvarijum

Goxxx

Member
10 Januar 2005
117
10
18
Beograd
Pozdrav,
naziv teme nema veze sa kompanijom koja prozvodi aq. hemiju, vec na koncept na kome je ovaj aq. zasnovan, "easy life" - za akvaristu valjam_se

Zapremina aq. 120l lit. (sa filterom)
na dnu je pesak pomesan sa JBL hranljivom podlogom, preko toga sloj cistog peska
svetlo 3x18W, 60cm neonke; Arcadia tropical i freshwater i Sylvania Gro Lux
filter pregradni sa sundjerima, vatom, keramikom... pumpa Atman 600 lit./h - radi sa pola protoka

biljke:
Cryptocoryne pontederiifolia, C. undulata, Anubias barteri, A. nana, A. nana "Petite", A. angustifolia, Microsorum pteropus "Winelow", Bolbitis heudelotii, Blyha japonica, Pogostemon helferi, Vesicularia dubyana

ribe i ...
Cheirodon axelrodi, Trigonostigma heteromorpha, Corydoras sterbai, Rineloricaria sp. L10a, Otoclincus vittatus, Neocaridina heteropoda
 

Attachments

  • m.jpg
    m.jpg
    90.7 KB · Pregleda: 66
  • Picture 576.jpg
    Picture 576.jpg
    86.1 KB · Pregleda: 51
  • Picture 586.jpg
    Picture 586.jpg
    99 KB · Pregleda: 48
Lepo Goxxx,zanimljiva postavka i lep izbor riba pogotovo L10a i sterbai koriji su mi favoriti.
Samo imam jedno pitanje na prvoj slici akvarijum mi deluje nekako mali ili mi se samo cini?Koje su mere aq?
 
Hvala...
Slika je malo skracena, ne vidi se cela duzina aq. tj. ne vidi se filter
dimenzije 80x45x38 cm ukupno, 68x45x38 bez filtera
 
Copy of IMG_4830.jpg

Mali update...
aq. je jos u pogonu, ali je koncepcija malo izmenjena - postao je biotop, mada ne bas strog.
biljke: Echinodorus bleheri, Sagitaria subulata, Hydrocotyle leucocephala i mahovina
ribe: 20+ Paracheirodon axelrodi, par Mikrogeophagus ramirezi, 2 Rineloricaria sp. L10a i jedan ancistrus.