Emperor tetra

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Nematobrycon palmeri



DSC00605.jpg
 
Koliko ti Bobane imas vrsta tetri? Ovakve vrste kod nas vrlo retko mozes videti. Ne kazem da ih nema ali su vrlo retke u nabavci.

Sta da kazem jos , blago onome ko saradjuje sa tobom i uzima ribe od tebe , taj sigurno bez brige radi sa akvaristickom radnjom. :wink:
 
Ma nema frke, samo vi zicajte :)

Mislim da to nije tako retka riba i moze da se nabavi sa lakocom. Sada je pitanje da li uvoznici imaju interesa da sve to nabavljaju, da se sada ne vracamo na problematiku svega toga.
 
sve moje ribe su iz azije :D
to sam napisao jer sam jos kao mladi akvarista :) primjetio da se razne ribe prodaju pod raznim imenima(onda bi se i upustao u rasprave s trgovcima, objasnio im, oni promjenili, itd...).
Ove dve su vrlo slicne pa nekom ko ne zna izgledaju isto ... pa eto mozda moja porukica nekom pomogne da ne luta .... kao ja kad sam kupio kao rasbore ... i onda nakon dugo vremena trazenja nasao da je to ustvari sawbwa resplendens :?
 
Fauna said:
Koliko ti Bobane imas vrsta tetri? Ovakve vrste kod nas vrlo retko mozes videti. Ne kazem da ih nema ali su vrlo retke u nabavci.

Sta da kazem jos , blago onome ko saradjuje sa tobom i uzima ribe od tebe , taj sigurno bez brige radi sa akvaristickom radnjom. :wink:

Fauna ti ocigledno ides na pogresna mesta u nabavku. Vec sam vise puta naisao na tvoju tvrdnju "toga kod nas nema ili ima ali slabo" Sve ribe za koje si dao takav komentar ja imam u redovnoj ponudi.
Nemoj kuditi trziste ako nisi sasvim siguran da je svuda tako kako ti tvrdis :wink:
 
Ova riba bi iz uvoza imala vecu cenu od one koja je trenutno na nasem trzistu.Neke cene koje diktira skup transport ja prevazilazim licnom proizvodnjom .Palmeri koji je kod mene u ponudi je proizveden na mojoj farmici nedaleko od BG.(zato je drugi uvoznici nemaju Fauna)
Inace u proizvodnji je jos oko 25 vrsta tetri i jos dosta toga, s tim sto se neke rade sezonski ili kad je nadjem vremena.Osim palmerija imam i kerije i ne bi se slozio da ih je tako lako zameniti narocito ne kao odrasle jedinke.

Dodao bih da je lakse zameniti N.palmeri-ja i N.lacortei (uz uslov da sakriju oci)
 
Octopus said:
...Nemoj kuditi trziste ako nisi sasvim siguran da je svuda tako kako ti tvrdis

Ja kritikujem sveukupno trziste . To sto ti u vecini slucejeva imas pojedine vrste riba sto drugi nemaju, nista toliko ne menja stvari oko sveukupnog trzista. I dalje ce sve biti isto , tih riba nece biti u mnogim radnjama. Mislim, da ovde ne treba puno komentarisati oko ekonomsko-trzisnih pitanja.
Naravno da je za pohvalu to ,sto se trudis da imas sto veci asortiman riba (ovo asortiman bas je grubo receno :wink: ) i sa moje strane ako se moje ambicije oko poslovanja, budu menjale (tu mislim, ako ostanem u ovoj zemlji) siguran budi da te imam u vidu za saradnju, jer ja sve sto radim volim da je kvalitet na prvom mestu a kvantitet i sve ostalo "o tom po tom" a koliko znam da i kod tebe je kvalitet na zavidnom nivou.



Octopus said:
...Palmeri koji je kod mene u ponudi je proizveden na mojoj farmici nedaleko od BG.(zato je drugi uvoznici nemaju Fauna)

E vidis , ja bih tu malo menjao poslovanje (mada je to tvoja licna stvar) povecao proizvodnju do te mere, da ostali uvoznici nemju vise potrebe da uvoze palmerie, vec da uzimaju i od tebe. :wink: U tom slucaju ti tada diktiras cenu tih riba . Neko ce ovo shvatiti kao monopolizam ali bas spurotno , sa ovim se razbija monopol tih izvoznika riba . :wink:

Nego, da mi ne bi previse skretali sa teme, ja bih te pitao kakva su tvoja iskustva sa ovom ribom Nematobrycon palmeri ?(u najkracim crtama)
 
Dane vecina tetri prilicno brzo raste. Ove sa slike, da budem precizniji imaju 24 dana od momenta Proplivavanja. Inace radi se o dosta uspelom mrestu jedne zenke koja je dala preko 150 mladunaca.Za N. palmeri zenku ovo je uspeh jer je ova vrsta niskoproduktivna (obicno izbace 30 -80 ikri u jednom mrestu) sam mrest moze trajati i nekoliko dana ponekad .
Mogao bih da vam slikam dosta mladih tetri ,zapravo imam ih more :lol:
s vremena na vreme mrestim preko 30 razlicitih vrsta ovih divnih malenih ribica.