ETH- grejac

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Evo , nesto novo na trzistu sto moze mnoge da obraduje koji imaju kanisterske filtere.
Mnogima je veliki problem postavljanje grejaca u akvarijumima , narocito onima koji posvecuju paznju na svaki detalj . Moram da priznam da i ja spadam u takve ljude koji zele u svojim akvarijumima da vide sto manje uredjaja i bilo kakvih neprirodnih vestackih elemenata ( termometri, Power-Head,..sl.). Ali sto se mora postaviti, to postavljamo.

Ovaj Externes Heizelement ETH koji se izradjuje u dve verzije TR82601 / TR82602, olaksace nam akvarijum za jedan grejac,za kojeg uvek tesko nadjemo neko skriveno mesto u nasem akvarijumu.






[Broken External Image]:http://www.auctionphotobank.com/upload/108645430687.jpg


Kao sto vidite na skici ETH se postavlja na izlaz iz filtera (preciscena voda) odnosno , presece se crevo i postavi se ovaj mali aparat koji je ustvari grejac.

Evo da pogledamo samo njega kako izgleda



[Broken External Image]:http://www.auctionphotobank.com/upload/108645476301.jpg [Broken External Image]:http://www.auctionphotobank.com/upload/108645483015.jpg


Vidite da kroz njega sa jedne strane (donje) ulazi preciscena ne zagrejana voda a sa suprotne (gornje) izlazi zgrejana voda na zeljenoj temperaturi, koju odredjujemo pomocu termostata koji ugradjen takodje na njemu.

Jos samo da kazem da model TR82601 je predvidjen za akvarijume od 100-200 l. i da ima snagu od 200 W a dok model TR82602 je za akvarijume od 200-300 l. - 300W.
 
Odlicna stvar!! :idea: jo samo da imamo informacije od ponosnih vlasnika i da nisu skupi... he he, sad vec matam... :roll:
da se to nabavit, al vjerujem da ce cijena bit mucho intersante!
U svakom slucaju jedan veliki plus za akvaristiku... :wink:
 
Stina , nisam namerno hteo da postavim cenu ali vidim da si veoma zainteresovan za tako nesto a uz to dobro znam da imas nameru da kupis jedan kanisterski filter, cinimi se EHEIM,..je li tako? :wink:

Externes Heizelement ETH - TR82601 ........49.99 evra

Externes Heizelement ETH - TR82602 ........54.99 evra

Ovo su cene u Nemackoj. :D Ako imas nekoga ko moze da ti donese, to nije neka velika cena. :)
 
Nisu losi ti grejaci mada mislim da postoji mnogo elegantnije resenje kao sto radi EHEIM pa u sklopu pumpe postavi i grejac.
Ipak ko vec ima filter bez grejaca neka proba kako to ide pa neka nam javi. Ja to jos nisam isprobao mada nevidim zasto ne bi bilo ok.

Stina ti si nase zrtveno jagnje :twisted:
 
he he , jeste me nali... :lol:
da, imam nekog u njemackoj, moram sad smirit sa narudbama jer mi vie ne odgovara na email, al sad kad u srijedu frend dode, iskupit cu mu se sa picem... :D
raazmiljam ta ce biti od svega toga, u planu mi je jedan 250-300 litra, a za to bi definitivno stavio jedan poveci kanisterski filter... a znate kak se kae, kad je bal nek jebal! :lol:
tak da planiram kupit ne kvalitetno... al to tek poslje ljeta, strogo sam odlucio, tak da cemo kasnije otvorit ovu temu :wink: