Grammostola porteri

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Grammostola porteri - cileanska tarantula otkrivena 1936. godine na podrucju Atakama (to je izrazito pustinjiski predeo) . Velicine je oko 7 cm , sivkasto-crvenkaste boje bez razlike kod polova.
Temperatura: 22°C - 28°C
Vlaznost vazduha ne treba da bude previlaka .
Terarijum:30x25x25
Podloga: zemlja (ilovaca)


Grammostola-porteri1.jpg Grammostola-porteri2.jpg
Taxonomy :
Domain: Eukaryota - Whittaker & Margulis,1978 - eukaryotes
Kingdom: Animalia - Linnaeus, 1758 - animals
Subkingdom: Bilateria - (Hatschek, 1888) Cavalier-Smith, 1983
Branch: Protostomia - Grobben, 1908
Infrakingdom: Ecdysozoa - Aguinaldo Et Al., 1997 Ex Cavalier-Smith, 1998
Superphylum: Panarthropoda - Cuvier
Phylum: Arthropoda - Latreille, 1829 - Arthropods
Subphylum: Arachnomorpha - Heider, 1913
Infraphylum: Cheliceriformes
Superclass: Chelicerata
Epiclass: Euchelicerata
Class: Arachnida - Cuvier, 1812 - Arachnids
Subclass: Micrura
Order: Araneae - Clerck, 1757 - Spiders
Suborder: Opisthothelae
Infraorder: Mygalomorphae
Superfamily: Avicularoidea
Family: Theraphosidae - Thorell, 1869
Genus: Grammostola
Specific name: porteri - (Mello-Leitao, 1936)
Scientific name: - Grammostola porteri (Mello-Leitao, 1936)
 
Regularno nabaviti (legalno uvoziti) bilo kojeg pauka kod nas, skoro da je nemoguca misija. :D
Naravno, mnogi kod nas na osnovu toga sto se
mnoge vrste tarantula lako razmnozavaju , koriste to kao alibi za prosvercovane tarantule. Sledeca procedura ne mora biti prodaja , vec recimo, ramena, poklon i td.i td... nadam se da razumes sta zelim reci.
 
dobio sam ovu vrstu tarantule i terarijum sa njom dimenzija 40x30x30(dxsxv) i sada ocu da mu malo sredim terarijum ali ne znam kako kao podlogu ima treset i to je to sto se dice dekorisanja da li joj stavim neko granje neki cvetic da li ova vrsta voli da se penje gledao sam ostale terarijume i stvarno svaka cast i da li neko mozda zna gde tj. u kojim pet shop-ovima mogu da kupim tako nesto...:lol: i da zanima ako neko ima ovu vrstu tarantule da li moze da mi kaze neka svoja iskustava sa njom koliko sam ja zapazimo dosta je mirna ja je jos nisam stavio u ruku jer da budem iskren malo se plasim...
 
Mozes da postavis treset a mozes i zemlju. Ova vrsta u prirodi boravi u pustinjskim predelima Atakama, pa mozes i sam zakljuciti kakava je to podloga. Medjutim, kod terarista najzastupljenija podloga je treset kada su u pitanju terestrijalne vrste, pa tako i G.porteri. Terarijum koji posedujes sasvim je dovoljne dimenzije a dekoraciju mozes napraviti od grancica koje si i naveo ...opet, to je stvar tvoje mastovitosti, da istaknes sto prirodniji ambijent.

Ako nije problem , fotografisi tarantulu i terarijum , da mozemo svi pogledati tvoj dekor koji napravis u njemu.
:)
 
attachments mi nije prihavtio slike pa sam uradio na ovaj nacin ovo su slike samo terantule posto se dekorisanje terarijuma nesto iskomplikovalo....:sorry:


http://img11.imageshack.us/i/img3847k.jpg/



i jos jedno pitanje posto na internetu nema bas mnogo informacija za ovu vrstu koja je njena maksimalna velicina moj primerak je trenutno na nekih 5-6cm telesne duzine....hteo sam da zakacim i slike kako jede ali mi ponestalo argentinskih bubasvaba...:mrgreen:
 

Attachments

  • img3845ad.jpg
    img3845ad.jpg
    74.9 KB · Pregleda: 11
  • img3846o.jpg
    img3846o.jpg
    53 KB · Pregleda: 11
Tvoj primerak je otprilike dostigao maksimalnu velicinu jer maksimalna velicina prema podacima sa kojima raspolazem je 6 - 7 cm. Ovu vrstu cesto zamenjuju ili poistovecuju sa vrstom Grammostola rosea, sto nema nikakve veze jer je ovo posebna vrsta Grammostola-e.
U svakom slucaju ako zelis praviti kolekciju ovog roda , velicina tvoje tarantule dobro ce ti doci jer G. porteri jako sporo raste.
;)
 
attachments mi nije prihavtio slike pa sam uradio na ovaj nacin ovo su slike samo terantule posto se dekorisanje terarijuma nesto iskomplikovalo....:sorry:

Slike su mnogo vece nego sto bi trebalo da budu i to je razlog. 800x600 i 100 KB je maksimalno sto attachment prihvaca. Ova slika http://img11.imageshack.us/i/img3847k.jpg/ jednostavno se ne pojavljuje. Nesto tu ne stima.