1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Hajde da gajimo Gupike

Diskusije u temi 'Neobavezna diskusija' započete od zopex2008, 29 Decembar 2017.

1. zopex2008

zopex2008 Administrator Staff Member

Last edited by a moderator: 31 Decembar 2017
  2. boban

boban Osnivača sajta Staff Member

Pa hajde :)
    Moze se u cugu primetiti da oni ne placaju grejanje a to je lepa usteda u ovom biznisu. Inace sve te Guppy koje sam snimao su sa Sri Lanke gde su odgajivaci pravi majstori.

3. zopex2008

Pa kad malo napravim racunicu ni voda nije jeftina. Kod proizvodnje meke vode putem RO baca se 80% vode. Sad to leti bar za mene nije neki trosak, jer taj otpad koristim za zalivanje trave ali zato zimi sve to ide u kanalizaciju.
    Moracu da vidim i uzmem uredjaj sa smolama za omeksavanje vode.

4. boban

Mislim (dosta sam siguran ) da ovi koriste tvrdu vodu. Kazu da koriste vodu iz dubokih bunara (5.35) pa mi je prosto neverovatno da je to mekana voda mada ko zna, moguce je.
    Ro, ajde ako bas moras, ja bi uvek pokusao da to zaobidjem.

5. zopex2008

Uzecu prvo kolonu sa kiselim smolama pa kad je istestiram videcu da li moram da uzmem i sa baznim.
    Posto ova prva daje kh 0 mislim da cu moci da mesanjem sa vodovodnom vodom dobijem odgovarajuci ph i kh.

6. zopex2008

Za Gupike je ok. da se koristi ova nasa čeovača. Meni je problem sto koristim mnogo meke vode za vrste koje gajim.

7. boban

Cek nesto, da li ja to nesto propuststam. Da ti neces da odes u Guppy vode, da se zamajavas sa time?

8. zopex2008

Ma taman posla, trebalo bi mi jedno 20 tona vode.
    Ovde se vidi da nemamo nikakve sanse da konkurisemo istocnjacima. Voda dzabe, struja netreba, a i radna snaga je jeftina.
    Jedino ako ovo globalno otopljenje stigne do nas pa da je gajimo u bazenima.

9. boban

Ok, tako razmisljenje se nakako uklapa u realnost. Razmozavanje nekih drugih riba je ok ali Guppy, moly itd jednostavno nema smisla :)

10. zopex2008

Ja sam sada u Ramirezima i Cacatuoideus-ima i uopste juznoamerickim patuljcima pored L-ova koje ne napustam.
    To su jedne od retkih riba koje su jeftinije ovde za proizvodnju nego kad se uvezu.

11. boban

Samo napred, sve su to fascinantne ribe i valjda, kada se sazvace akvaristika do nekih sirih granica, sve je to lakse da se radi :)
    Da napomenem da mi je zao sto nisam mogao da odradim filmic o tvojoj odgajuvacnici. Razlog? Pa moze privatno ali sledece godine bi tu trebali nekako ozbiljnije da pristupimo. Bas bi bilo lepo da ostavimo neki trag i o tome :)

12. zopex2008

Bas tako, akvaristikom se bavim vec vise od pola veka, a zadnjih desetak godina intezivno i nekako to udje u glavu. Verovatno je to ljubav i brdo procitane literatur i na kraju se nekako sve to skocka i mnoge stvari ti postanu jasnije.
    Dosao sam u tu fazu da gotovo sve mogu da gajim i razmnozavam pa se sad igram i biram sta da radim i stvarno uzivam u tome ali i dalje ucim, jer smatram da je ostalo mnogo vise toga sto neznam nego ovo sto sam naucio.

boban likes this.
  13. boban

Tako je to, kada ti sve postane jasno ti u stvari spoznas kolika si neznalica :) Veruj mi ja uzivam da citam sta smo mi piskarali pre vise godina, ponekada jad i bol ali sve u svoje vreme :)

Podeli Ovu Stranicu