haos?

atanasije

Member
25 Maj 2005
122
0
16
kikinda
danas na veliko zaprepastenje vidim da mi je muzjak ancitrusa napravio haos u akvarijumu.naime u akvarijumu postoji jedna saksija okrenuta naopacke,koja je sluzila doticnom kao pecina i muzjak je sve zivo preturio oko "pecine" i navukao podlogu ispred ulaza u nju. tom prilikom je pocupao lotos koji bas bio nezan.koletelarna steta je bila i jena anubia u blizini.E sad moje pitanje je dali je to ponasanje normalno za muzjake ancitrusa,dali je u pitanju priprema za mrest ili je navlacenje podloge oko pecine i prekopavanje samo hir doticnog:evil:
 
Ako to moze da te utesi meni su pandice u mrestu polomile dva mala lista lotusa koji se i dan danas nije oporavio....:evil:

Da se vratim ancistrusu...evo iz mog nekog iskustva. Kad je poslednji put (pre premestanja u poseban akvarijum) napravio haos u zajednickom akvarijumu i zatrpao sve okolne biljke peskom kopajuci rupu ispod jednog kamena, u njoj se i mrestio. Bio je toliko uporan u kopanju da je probio skoro 10cm podloge i otisao cak do stakla. Sav taj izbaceni pesak je zatrpao okolno bilje da je akvarijum licio na popriste neke bitke. Iz tog razloga je i uhvacen i prebacen u poseban akvarijum (sa dve zenke) u kome se neometano mresti u jednom glinenom cupu.

Posto si mu vec na neki nacin obezbedio mesto za mrest (saksijica) on se samo trudi da ga jos obezbedi i poboljsa. Iako imam veci broj polno zrelih ancistrusa nikad nisu kopali po akvarijumu iz cista hira.

Ima li polno zrelih zenki? Da li boravi duze u toj saksijici? Ajde posmatraj sta se desava pa da ga mozda i izdvojis sa nekom zenkom (ili dve) u poseban akvarijum. I nisi naveo koliki je taj nestasni muzjak?
 
muzjak je vec odavno brkato cudoviste:) od nekih desetak cm a sa njim u akvarijumu su i dve polno zrele zenke koje "vise" sa strane od ulaza valjda cekaju koja ce biti pozvana na zurku:) za sada je jos unutra pa se nesto nadam mozda i bude nesto od mresta u dogledno vreme
 
Ja bih izdvojila u poseban akvarijum jer i ako dodje do mresta u zajednickom tesko da ce sta opstati. Kod mene su od mresta u zajednickom akvarijumu opstala samo tri ancija. A od njih sam samo za jednog sigurna da je zaista preziveo.

Promena vode (dodavanje sveze) koja izazove i blagi pad temeperature je povoljno uticala na intenzitet mresta. Tako je i sada jer zbog velikog broja ribica moram cesce da cistim akvarijum i dodajem svezu vodu.

Prati kako se ponasaju... moguce je da je do mresta, mozda, vec i doslo...
 
sad je kasno za premestanje:) zenke su vec izubijane a muzjak je u pecini pa ako je bilo ,bilo je uskoro ce se sve znati
 
Ma i nema veze .... videces da ll ce uopste da se mreste. Ako se pojavi neki malac imaces dobar razlog da ih izdvojis u poseban akvarijum i posvetis vise paznje.

Srecno :)
 
situacija je sledeca:muzjak je danas cetvrti dan u "pecini" ne izlazi napolje i mislim da je ipak doslo do mresta,pa sam ipak resio da prebacim neonke u poseban akvarijum kako se nebi desilo da mozda mali ancitrusi zavrse kao poslastica:) bas bih voleo da nam uspe,mislim meni i ancitrusimavaljam_se
 
ako sam dobro racunao danas je osmi dan i muzjak je jos u pecini,neizlazi bar ga ja nisam video:) pa ako je bilo mresta za dan dva bi trebalo da se pojave malisani,sto bi me bas obradovalo jer prosle godine sam drzao odvojeno ancitruse i nije nista bilo ,a evo sad kad sam se najmanje nadao
 
Da zavsimo sa temom? A ne. ;) Nastavi da nas izvestavas kako napreduju malisani. :) I neka slikica, ako moze.
:hej: