Heterometrus petersii ( škorpion )

Spajdermen

Active Member
30 Juli 2017
109
70
28
26
Moj drugi po redu skorpion. Predhodno sam imao Heterometrus spinifer -a koji je bio vec odrastao kada sam ga kupio u Pet centru u Beogradu. Na zalost uginuo je prosle godine.
Sada imam Heterometrus petersii i ne damga ni za 1000 € :)

Zanimaju me iskustva ljudi koji su imalu tu vrstu skorpiona, a znam da i jedino takvih ovde ima, pa vas molim da mi docarate sto lepse. Uskoro se sprema za presvlacenje.

Evo i snimka mog prvog hendlovanja egzoticnog skorpiona H. petersii.


 
  • Like
Reactions: Fauna
Jos davne 2007. imao sam heterometruse misleci da su u pianju scaberi ali izgleda da su bili petersii, ni dan danas nisam siguran sta sam zapravo imao. Tada je te heterometruse iz Madjarske doneo Momcilo Stajic, ali nazalost ni on nije bio siguran o kojoj se tacno vrsti radi. Naime zajedno smo uzeli jednu grupu tih heterometrusa i svi ti heterometrusi su izveli mlade, jedan od njih je kod mene izveo mladunce gde sam u jednoj temi ovde na forumu podelio iskustvo s njima.

Tema je ova https://www.beke.co.nz/threads/mladi-skorpioni-h-scaber-a.1546/
Pogledaj jako je interesantna, ali slikesu nestale jer ih nisam postavljao kako treba, koristio sam neke free servere umesto da sam direktno preko ovog sajta postavljao u attachmentu. Naravno, u arhivi imam te slike, pa cu videti da ih ponovo postavim.
 
  • Like
Reactions: Spajdermen
Evo ga ponovo, sada malo deblji :)) Ocekujem presvlacenje uskoro. Jede kao lud i dobro mi dosao savet od Faune kako da ga hranim. Da li da mu dajem dokle god zeli da jede ili ce sam odbijati hranu?
 

Attachments

  • Heterometrus peterssi.jpg
    Heterometrus peterssi.jpg
    79 KB · Pregleda: 6
Nisam imao probleme kod presvlacenja mladih, davao sam im hranu da jedu koliko zele i presvlacenje je bilo normalno. To je moje licno iskustvo, ne znam mozda je neko i imao probleme.
 
Drugar koji zavrsava za biologa mi je rekao da mu kroz sedam dana dam jos jednom lateralisa... Da ne preterujem mnogo, jer bas se udebljao... Kad bi znao samo koliko je pojeo do sada, hehehehh
 
Necu, dva puta nedeljno mu je dosta ja mislim... pa kada poraste videcemo...
Hvala ti na savetima !