hocu da kupim kornjacu pa razmisjlam

denko 97

New Member
24 Jun 2010
2
0
1
Kako pise u naslovu razmisljam da li da kupim kornjacu.
Neznam baš da li bi ona bila pravi izbor za mene.
Imam samo 13 godina i roditelji mi dopuštaju ali sam se bacio malo na google da potrazim malo vise o njima. Skontao sam da su zahjevnije nego što sam mislio. Volio bi da cujem vase misljenje o kupni ove zivotinje ako mislite da trebam kolki bi mi aqua terarij trebao i mogu li se oni kupit u petshopovima. Ove UV sijalice sam procitao dovoljno i neznam hoce li ih biti kupiti ( pošto sam u sarajevu pet shopovi su slabiji ) i kakva zamjena moze za njih.

Pa eto ako moze savjet. ;):D:lol:
 
Lepo je sto tako zrelo razmisljas, a kako sam kazes imas samo 13 godina. Pri nabavci bilo koje zivotinje treba sagledati sve ono sto je potrebno da bi se ta zivotinja relativno dobro osecala u sredini koju smo joj nametnuli, a to si i sam zakljucio. Ima dosta pisanja o ovim kornjacama na sajtu pa malo procitaj da se sad ne ponavljam. Sto se tice nabavke opreme moras malo da istrazis u svom gradu i vidis sta je to sto mozes da nabavis. Tek kada sagledas i nabavis sve sto je potrebno onda mozes da uzmes kornjacu.
 
Ako moze i informacija o malim kornjacama. Neznam koje su vrste koje ne rastu bas puno jer prostorno mogu stavtit aqua-terarij od najvise 50l - 60l i jos malo kopna i jeli do dovoljno za dvije male kornjace ( vrsta kornjaca koja ne raste nesto vise od 6-7 cm).
 
Na zalost takve kornjace koje ne rastu neces naci, jer ih nema. Na ovim nasim prostorima jedino je dostupna crvenouha kornjaca koja moze da naraste i do tridesetak santimetara, tako da vrlo brzo od malog kucnog ljubimca postaje velika zverka kojoj akva-terarjum od 50-60 litara sigurno nece biti dovoljan. Procitaj malo Faunin forum o crvenouhim kornjacama pa ce ti biti jasnije.
 
prodajem kornjace

HITNO!!!! prodajem crvenouhe kornjace,imam muzijaka i zenku,jako su zanimljivi,obe kornjace su velike i stare 2 godine od kad sam ih dobio su zajedno,nikada nisu bile bolesne i dobro su pazene ,oklope sam im mazao AD kapima a hranio sam ih iskljucivo proteinima, vitaminima i racicima. takodje su polno zrele tako da ih mozete i razmnozavati ako vam je volja. sa ili bez njih prodajem filter od 1000 L/h jako je dobar i jak!!! cena po dogovoru,i ako vas jos nesto zanima moj mail je muxi@sezampro.rs pozdrav!!!
 
zdravo vidim da trazis kornjace,iskreno nisam siguran koje su to kornjace koje ne rastu puno,tj mislim da ni ne postoje,ne znam da li si video oglas ,ali prodajem kornjace pa ako te zanimaju 2 crvenouhe kornjace muzijak i zenka ,jesu odrasle i imaju 2 godine,ja ih drzim u akvarijumu od 25-30 litara tako da taj tvoj od 50-60 litara mislim da ce biti savrsen a i prodajem filter sa ili odvojeno od njih!!! moje kornjace su i porasle dosta i vise ne rastu tako da neces imati problema kao sa malim da ce se razvijati i da ces na svakih mesec dana morati da kupujes nov terarijum,a i takodje se crvenouhe kornjace vise ne prodaju tako da ces i tesko naci u pet shop-ovima koji mogu da ti garantuju da su zdrave i da ce ti dugo ziveti! pozdrav... ako te zanima ponuda posalji mail na muxi@sezampro.rs