hrcak/cudno ponasanje/?

jazz

New Member
24 Januar 2008
9
0
1
...ne verujem da vec postavljam ovako neko pitanje...od juce popodne jedan od hrcaka(patuljasti) se ponasa cudno-pokunjen je i nekako sklupcan i narogusen, ne jurca kao prethodnih dana vec vreme provodi ugl. na jednom mestu; nije jeo juce,pio je samo vodu,okice kao da su mu malo onako pospane...postupala sam u skladu sa recenim, procitanim i sl-jeli su umereno odn malo (svoje semenje i malo kelja sam im dala), imali vodu, nisu bili izlozeni promaji...dok je maleni decko pokunjen, zenkica jurca, prilazi mojoj ruci, njuska i ponasa se kao i prethodnih dana.... :( sta bi mu moglo biti...definitivno nije dobro cim nece da jede?
tanx:(
 
Probaj da mu izbacis taj kelj jer sam sumnjicav po pitanju ispravnosti povrca u nasim prodavnicama prehrane i na pijacama. Tu pre svega mislim na tretirano povrce raznim pesticidima i herbicidima , sto moze stetno uticati na zdravlje glodara . Glodari imaju daleko osetljiviji metabolizam od coveka , tako da tretirana povrca mogu ubiti zivotinju. Ponudi mu tz. "Eko seno" koje sadrzi dosta hranljivih materija za glodare.
 
...i ja sam bila skepticna (zbog prskanja i svega), ali svi forsiraju povrce, pa rekoh samo malo da ih castim i drzaka sam te listove potopljene u vodi bukvalno 5 sati pre nego sto sam ih posusila i dala im da grickaju (ali njima dvoma 10-ti deo lista); malecka je super vesela, a on je pokunjen i samo cuci shcucuren na jednom mestu:(
..e, da, kelj sam im tako dala da malo gricnu te komadice i odmah sam ga "povukla"...
 
Prvo pozz,kao sto se vidi novi sam na forumu.Nadam se lijepom druzenju :welcome1:


Evo da neotvaram jos jednu temu pa cu ovdje pitati,naime jel normalno kod hrcka da prvo bukvalno natrpa hrane u usta i da kasnije to izbaci iz usta i pocne jesti,to se desavalo i kod prvog i kod drugog hrcka kojeg sam imao.Znam neku pricu oko kesica u ustima,ali nisam bas siguran.Pa bi volio da mi neko objasni to da nazovem cudno ponasanje.
 
:welcome1:

Nista neobicno za hrcka da prikuplja hranu u kesicama. To je svojstveno njima da tako prikupljaju hranu kako bi kasnije na sigurnom i mirnom mestu uzivali u hrani ;)