Hvala ti prijatelju!

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
U osma meseci naseg druzenja sa akvaristikom, osim znanja stecenog na ovaj nacin, stekli smo i prijatelje, nesebicne ljude, akvariste, koji nisu zalili ni truda ni vremena da pomognu nama pocetnicima. I ne samo to.

16 predivnih skalara bele bije postali su stanovnicima naseg skromnog akvarijuma. Ponosno se sepure i daju nesvakidasnju lepotu svojom elegancijom.

Covek koji nam je priusto takvo zadovoljstvo i srecu je nas clan EDDIE. Njegovi mali, debeljuskasti mezimci su sada i nasi. Osim toga kao veliki poznavalac akvaristike, znajuci nase probleme sa raznim nabavkama, poslao nam je mnogo neophodnih i korisnih stvarcica koje su resile nase tekuce probleme u odrzavanju akvarijuma (filter, filter mase, treset, razne vrste hrane, rasprsivaci, pocetna kultura crva, hrana za njih, prelivne cevi...).

Eddie, hvala ti sto si nam pruzio jedno ogromno zadovoljstvo da podelimo sa tobom lepotu jedne predivne vreste riba. Sto si jednog deckica obradovao sa pregrst poklona. Pokazao si da ni daljina ne moze biti prepreka da se nesto ostvari ako to covek zaista zeli. A ti si zeleo da napravis jedan predivan gest i uspeo si u tome. Akvaristika kao hobi je postala put sklapanja prijateljstava, a ti ces zasigurno biti nas veliki prijatelj, jos dugo, veoma dugo...
Takvi tragovi su neizbrisivi u secanju. :D

Pozdrav. Mirka i Pokemon.
 
Mirka,
Mnogo ti hvala za lepe reci u ovom postu. Ti i ja znamo da je to sitnica. Nesto sto bi ,nadam se, mnogi ucinili za prijatelja a ti to jesi. I to veliki i dobar prijatelj.
Jos uvek se secam svojih pocetaka u akvaristici i nikome ne bi pozeleo te probleme, zato uvek rado delim sa svakim svoja znanja a i spreman sam da pomognem kad mogu.
Najvaznije od svega je da je mladjani Poki zadovoljan i da su skalari lepo primljeni u vas dom. Zelim vam jos dugo i uspesno bavljenje akvaristikom. A na mene uvek mozete racunati. :wink:
 
Pa eto Eddie je pancevac i to je tako :)

Lepi gest i poklon i svaka cast na tome. Jedino me brine taj broj skalara. To je puno za jedan akvarijum kakav poseduje Mirka osim ako ne planira da siri svoj akvarijumski prostor.
 
Bobane neka te ne brine broj ribica, nisu sve ni namenjene meni, ve? i mome prijatelju, a i jednoj mojoj koleginici, pa zatim mojoj frizerki.... a moda i nekom Pokovom drugu.

Kao to je Eddie nas usre?io tako ?emo i mi podeliti nae zadovoljstvo sa drugima koji takodje nisu u mogu?nosti da nabave tako lepe ribice. ?ar svega nije samo u primanju nego i u davanju.

Skalari su jo mali, tako da ?e bar jo malo vremena krasiti moj akvarijum, a kad za to dodje vreme osta?e ih samo onoliki broj koliko litraa mog akvarijuma moe da podri.
 
Eddie! Eddie! :D

Mirka, ja se samo nadam da ce i oni brinuti dobro o malim skalarima kao i ti. Ja sam tako ispoklanala brdo gupika drugarici, prijateljici, komshinici, i na kraju od 50 prezivelo im po par komada.. :?
 
SC svesna sam i ja takvih situacaja. Koleginicu redovno snabdevam sa gupikama, a on stalno trazi jos..i jos..i jos... :evil:

Pokusacu da pronadjem najbolji dom za male sklare, kako zbog njih samih, tako i zbog Edda koji ih puno voli, i verovatno zeli da zna da je sa njima sve u redu. Sve drugo je van moje moci i uticaja.
 
Sedam malih skalara je dobilo novi dom, u jednom velikom lepom akvarijumu. Sigurna sam da ce im tamo biti dobro i da ce lepo biti pazeni..i mazeni :D
 
E Mirka, mnogo mi je drago. A jel si kog zadrzala za sebe? Kako ti napreduju? Imam i ja tri, i bash su lepi, rastu i shire se po akvarijumu.
 
Star,
ostalo ih je jos devet. Svesna sam da ce taj broj morati jos da se smanji, ali zasad ima mesta i bice jos neko vreme zajedno. Napreduju i rastu, imaju dosta prostora jer sam bas danas preuredjivala raspored biljaka. Lepo je posmatrati ih.
Ipak dva se posebno isticu izgledom. Uh, sto bi bilo dobro da budu par.
 
Eeee tooo volim da cujem.
Ne zahvaljivanja nego dal vam se svidjaju moji mali slatki beli skalari i kako zive kod vas.

:lol: :lol: :lol:

Super Mirka, na kraju, nadam se da ce bar jedan par ostati kod tebe. Otprilike toliko dozvoljava tvoj akvarijum, mada praksa uvek demantuje teoretske limite.
Uzgred, malih belih ima jos 100-nak, svi koji ih zele mogu ih dobiti na poklon.
Jedini uslovi , kolicina zavisi od velicine aq, uslova koje cete im pruziti i ,posto nemam mnogo vremena na raspolaganju, ako imate nacina da ih preuzmete u Pancevu rado cu izaci u susret.