Hyphessobrycon bentosi - prekinut mrest

badboy87

Member
2 Novembar 2007
31
0
6
Aleksinac
Danas sam primetio da su mi Hyphessobrycon bentosi-i poceli mrest u zajednickom akvarijumu. Odmah sam odvojio muzjaka i zenku u poseban aq (5 litra), sa mrezicom na dnu i vodom iz aq u kome su pre bile. To je bilo jutros, ali jos uvek nista od daljeg mresta... Da li ce nastaviti s mrestom ili je gotovo zbog stresa ili promene okoline?! Zenka jos uvek ima veliki stomak.
Ima li neko iskustva s mrestom ove ribe?
 
Hyphessobrycon bentosi je dosta nezgodan za mrest tako da ne verujem da ce to da ide bas tako jednostavno posle tog premestanja. Trebace im vreme da se prilagode promeni mada uvek moze da ima i iznimke,
 
Evo posle nekog vremena da osvezim ovu tenu sa pitanjem kako je sve ovo proteklo. Nisam siguran da cemo da dobijemo neke informacije o ovome ali eto tek da pokusam.

Ja sam uspeo da izmrestim bentosi-a ali nazalost samo su nekoliko riba prezivele do nekog razumnog uzrasta. Nakon toga nisam pokusavao ponovo ali to neznaci da necu opet da probam. Svaka informacija ili komentar je je dobrodosao. Ucimo se dok smo zivi, zar ne.
 
Nazalost, bobane, od tog mresta nije bilo nista. Ili sam ih ja prekinuo ili je zenka vec izbacila svu ikru u zajednickom aq... jos uvek ne znam. Drzao sam ih u posebnom aq 2 nedelje, i nista, a onda sam ih vratio u stari aq. Ali, dobra vest je da sam primetio da je zenka pocela sa "gojenjem" i da je njihov zavodnicki ples ponovo aktuelan! Muzjak neprestano "leprsa" oko zenke i nadam se da ce ponovo doci do mresta (i to veoma ubrzo). Nadam se samo da cu drugog puta imati vise srece! Ako neko ima neku preporuku - sad je pravo vreme! Javicu vam sta se dogodilo.
pozz
 
Pa preporuke po ovom pitanju nema osim da budno pratis njihovo ponasanje i da se nadas najboljem.
Ja licno nisam nacisto o kojoj ti ribi pricas jer se tu dosta brkaju stvari. Svojevremeno sam nesto napisao u vezi toga pa ne bi bilo lose da procitas i vidis koju ti ribu u stvari posedujes.

Nebudi lenj da to procitas jer moze samo da ti pomogne u svemu ovome. Ja koliko sam pratio iz pisanja po svim forumima svi odreda su pomesali te ribe, bez izuzetaka, bez obzira koliko sada pricaju drugacije.
 
Last edited: