Jubilarni akvarijum

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
.... jubilarni clan je dobio i mali akvarijum (50x25x32) koji ce se isporuciti po dogovoru preko PM-a ....

Fauna je odrzao obecanje. Akvarijum je posle velike avanture stigao Pokemonu.

Njegovo avanturisticko putovanje Sabac (Fauna), Beograd (Mrvica), Pancevo (Eddie) do Kuceva (Mirka), je konacno zavrseno.
Posto je Mrva bio jako nervozan tih dana, 8) a jedino ga smiruje lomljava stakla, :wink: posluzio se akvarijumom kao terapijom za smirenje i zajedno sa selotejpom poslao Eddiu u Pancevo na lepljenje (nece da prica, al ga je utopio za jedno hladno pivce). :arrow: Eddie je sve to lepo sastavio i napravio mozaik koji bi bio napunjen i formiran da nisam brze bolje otisla u Pancevo da mu otmem gore pomenuti akvarijum. :lol: :lol: :lol:
Posto Pokemon trenutno nije u mogucnosti da bilo sta napise zbog odsustva sa net-a i boravka u prirodi (gde na njegovu veliku zalost nema net-a :twisted: ) moja rec se jedino vazi :idea:

Fauna, akvarijum je predivan. Uradjen je veoma lepo i precizno i trebalo bi da uskoro profunkcionise. Ako ti nije tesko postavi njegovu sliku da ga svi vide. Kad se Pokemon bude vratio mislim da ce i on imati nesto da napise. :wink:
Jos jednom veliko hvala Fauna! :D
 
Zar si ti posimnjala u to obecanje :shock:

Kad je akvarijum preziveo svu tu akva avanturu onda mu ni ti ne mozes nista :)

Cekamo izvestaj o useljenju istog.

U moje vreme je bilo nabolje ako je neko prvi :twisted: a sada je izgleda drugacije pa se stotom osmehne sreca.
 
Ko kaze da mu ne mogu nista :shock:
(ja sam razbila stakleni filter koji nije ni bio postavljen, a sta je problem cuknuti akvarijum... :roll: 8) )

Postoji predlog da se u taj akvarijum naseli par kribova (zajedno sa pecinicom i dva ancija i dodatkom neke miroljubive "sice"..... Videcemo sta ce Pok da kaze na to....
Pa i vreme mu je da se pokrene sa japankica i posveti necem drugom 8)

Fauna postavi sliku, nije tesko veruj mi :p
 
Akvarijum je konacno sredjen i funkcionise. Ima svu opremu (filter, grejac, svetlo), puno biljaka, mali panj i nekoliko stena. U njemu je najvise zebrica, preko 10 kom. tri ancija i 4 pandice, jedan beli kori sa crvenim ocima i jedan veliki sivi. Tu je i jedan mali skalar (saren) i od danas jedan veliki, beli. Svi se lepo slazu i nema nekih problema.
Evo i par slikica ali nisu bas dobre jer su radjene kamericom sa mobilnog.

Pozdrav Pokemon

Hoce li neko da mi kaze kako da postavim slikice????? :shock:
 
Posto je Pokemon zaspao dok smo resili tehnicke zavrzlame moracu ja da postavim slike. Kao sto on rece nisu neki kvalitet ali sta je tu je. :oops:
 

Attachments

  • image_316_.jpg
    image_316_.jpg
    49.2 KB · Pregleda: 37
  • image_315_.jpg
    image_315_.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 31
  • image_319_.jpg
    image_319_.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 34
Lepo Mirka, lepo.
Nadam se da pustas i Poka da pokvasi ruke nekad u njemu.
Bas mi se svidja, deluje lepo i stabilno. Ne vidim skalare. Zebre su lepe. Mozda bi biljke trebalo da su vise pozadi, bar ja tako volim da namestim skalarima prostor za plivanje uz prednje staklo. da ih imam u vidu.
 
Hvala na pohvali Eddie :D
To je Pokemonov i moj zajednicki rad, mada oni "mokri" delovi padaju meni u zadatak, a on je "strucni" konsultant :roll:

Tacno je da je akvarijum stabilan, dobro i bez problema startovan. Vodu preciscava hang-on filter koji doduse trazi malo cesce ciscenje, ali korektno odradjuje posao.
Kada je ovo slikano u akvarijumu je bio samo mali sareni skalar koji zbog loseg kvaliteta slike ne moze da se vidi. Beli veliki je juce premesten tako da ne moze ni da se vidi. :wink:
Bice biljaka u zadnjem delu, samo malo da izrastu. Sve je relativno skoro i sadjeno pa treba malo vremena. A ove sto su napred lepo napreduju, a tome se iskreno nisam ni nadala. Ali mnogo lepo izgledaju :lol:
Nasa zelja za taj mali akvarijum je par kribova.... ali o tom, potom...