Julidochromis - prinove

Goxxx

Member
10 Januar 2005
117
10
18
Beograd
Mnoge vrste riba se mreste u zajednickom aq. i uglavnom ikra i mladi propadnu ili ih pojedu ostali stanari... vecina ciklida cuva ikru i mlade ali ni njima nije lako da odbrane gnezdo - mada ponekad uspevaju :) ... ovi mali Julidochromis regani su preziveli... sada su vec dovoljno veliki i ne moraju da se plase da ce ih "komsije" smazati...
 

Attachments

  • asds 0041.jpg
    asds 0041.jpg
    98 KB · Pregleda: 25
  • asds 0051.jpg
    asds 0051.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 22
E gde me nadje? A bas sam danas sebe na kratko uhvatio u misli kako bi bilo lepo da skockam jedan akvarijum za male regane!

Medjutim kao i mnogo toga drugog i taj ce poduhvat sacekati.:ziveli:
 
He he raste red zelja :) Kada bi sve nase zelje bile ispunjene mi bi onda imali barem stotinak akvarijuma.

Goxxx sa tim malim ribama nikada nisi nacisto i uvek ima sanse da samo nestanu. Vodi racuna o njima dok malo ne stasaju. Mozda i novi akvarijum za njih tek kao prihvatiliste dok se negde ne udome za stalno.
 
Da rad zelja ne bi rastao, redom ih ispunjavamo i tako do stotke...valjam_se

U zajednickom akvarjumu nas uvek iznenadi neki "preziveli" To iskustvo sam imala sa ancistrusima i pandicama. Pojavile su se na sasvim neuobicajnim mestima: u kadi, kad sam cistila i prala podlogu, u filteru (sto i nije bas cudno) i u mresnom akvarijumu sa ancistrusima (u njemu pandice nikad nisu bile). :mrgreen:
 
Mislim da je ipak Julidochromis regani "Kipili"... evo slike roditelja
posebno obrati paznju na trecu crnu liniju ispod oka... kod podmlatka se jos ne vidi dobro.
Roguse i mene cesto uhvadi manija "promene", sta god da imam u aq., cini mi se da bi nesto drugo bilo bolje/lepse/interesantnije... igranka bez prestanka valjam_se jednostavno moram da stisnem zube i sacekam da napad prodje...
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 10