kanfor za ajkulice

viscky80

Member
27 Avgust 2013
60
2
8
43
imam akvarium od 200l duzina 105cm sirina 38cm visina 60cm, u njemu imam 35 vrsta riba i jednog raka. evo mog sklopa riba: pangalius ajkula-bikolor labeo ajkula- silver shark ajkula-srebrni dolar-plexust leopard-trihogaster 1 par-reinbow 1 par-skalar tric 1 par-skalarm 1 par-brbus tetrazona 1 par-barbus albino 1 par-barbus zeleni 1 par-barbus conconius 1 par-plutiko mikimaus 1 par crvene zebrice 1 par-coridorus 1 par-molly balon1 par-molly black 3 para i blue lobster (rak) za sada ovaj sklop dobro funkcionise ali mene zanima dali ce moj akvarium biti mali kad mi sve ribe porastu ili cu za ajkulice morati nabaviti poseban?! molim vas pomozite mi da razresim ovu dilemu! unapred zahvalan pozz
 
Skalari i Barbusi tetrazona je losa kombinacija i ne treba ih nikako drzati u istom akvarijumu. Barbusi su zivane, brze ribe koji vole da cupkaju peraja sporijih riba, a narocito skalara tako da ce im na kraju doci glave. Mozda to moze u pocetku da funkcionise dok ribe ne odrastu ali i sam ces videti da to nikako neide. Kad ovome dodas raka koji nikako nije za akvarijum sa biljem i ribama, jer ce pojesti svo bilje a i ribe ce se nocu naci na njegovom meniju. I sam ces videti da ce tu biti poprilicna guzva kad sve to poraste.
Nisi napisao kakva ti je filtracija, osvetljenje, a najbolje bi bilo da okacis neku fotku.
 
ja u akvariumu imam plasticno bilje bas zbog raka i zbog toga sto je akvarium jako visok pa da nemoram da plevim travu kad se jako rasiri, osvetljene je neonska lampa sa zastitom od stakla a filter mi je obican sundjerasti filter to jes unutrasji i vodu mi drzi svezu i bistru! kad sam pocinjao sa akaristikom prve ribe su mi bili barbusi i skalari, imao sam 3 para skalara pa je jednom srebrnom skalaru barbus ogrizao rep ali sada ih redovno hranim i sve funcionise sasvim u redu! rak je jos jako mali pa nece ugrozavati ribe a kad poraste onda cu ga premestiti u drugi manji akvarium. moje pitanje je bilu u vezi sa ajkulama, dali ce biti problema kad porastu i dali ce ovaj akvarium od 200l biti mali za 3 ajkule?unapred hvala pozz
 
Ajkula ako pozivi moze da izraste jako velika i sigurno ce joj na kraju akvarijum biti mali. Do tad imas vremena pa ces i sam zakljuciti kad je vreme za veci akvarijum.
Barbus albino, zeleni i tetrazona su ista vrsta samo razliciti varijetet i ponasanje im je isto. Dobra ishrana nema mnogo veze sa njihovim ponasanjem. Ne napadaju oni skalare zato sto su gladni. To ima veze sa njihovim temperamentom.
Razmisljaj o pravom bilju, jer plastika nikako ne moze da zameni zive biljke, ni u pogledu estetike, a jos manje po korisnosti.
 
moje ajkulice su sad male imaju tek 10 cm a kad porastu i ako bude neophodno ja cu im obezbediti adekvatan prostor pa makar morao i celu kucu da pretvorim u akvarium!
 
nemogu da verujem moj rak (blue lobster) je uhvatio i pojeo moju ajkulicu a bila je veca od njega za duplo, dali je to normalno ili je ovaj slucaj specifican?! molim vas odgovorite mi!
 
odvojio sam ga u manj akvarium a imam i jos jednu kozicu (rock shrimp) pa me zanima dali je i ona opasna za ribe ili moze da ostane u akvariumu?
 
Prvi način, preko linka na sajt gde si već okačio fotografije (Slika 1 i Slika 2)

Klikni na ikonicu i tu iskopiraj link svoje fotografije.

Drugi način je preko dugmeta "Upload a File" koji se nalazi odmah ispod ovog prostora za pisanje teksta (Slika 3)
 

Attachments

  • Slike 1.jpg
    Slike 1.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 6
  • Slike 2.jpg
    Slike 2.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 4
  • Slika 3.jpg
    Slika 3.jpg
    54.9 KB · Pregleda: 4
Nitrifikacione bakterije se nastanjuju na svaku cvrstu podlogu, imas ih ti po tim skoljkama, toj kucici, plasticnim biljkama itd. Naravno da ih ima nastanjenih i na tom sundjeru, zato je in tu. Ipak ostaje mi nejasno zasto si to potencirao, sta mi to treba da uocimo, sta je tu nesto posebno?