karbonizirani vapnenac

Frano_Zapresic

New Member
21 Novembar 2005
16
0
1
Zapresic/Hrvatska
www.akvarijske-ribe.com
eto nedavno sam doao u posjed karboniziranog vapnenca, a poto imam namjeru uskoro experimentirat sa jednim malim tankom zanima me dali itko ita zna o tom kamenju i dalli je tko ta ?uo....

ina?e je mahom plosnato, proarano sa nekim kristalima........a oder koji se dobije mljevenjem je jako crn....

zanima me djelovanje na ph vode i dali je pogodno za junoameri?ke tankove ( s obzirom da je u imenu kamena vapnenac)...

kamen je nastao tako da se kroz povijet pod utjecajem visokih temperatura usljed vulkanskog djelovanja karbonizirao.......jako je tvrd i nije porozan...nekada se koristio za plo?nike u crkvama, trgovima i ulicama....

pa ako netko neto zna rado bih da mi pomogne.....

slike cu postavit kasnije tijekom dana.......
 
Na ovo pitanje bi bolje odgovorio neko ko je bavio rudarstvom, ako nista drugo bilo pi pouzdanije :)

Meni to deluje kao granit a granit (latinski Granum - zrno) je eruptivna stena zrnaste strukture sastavljena od kristala kvarca, liskuna i feldspata.

Liskun je naziv za grupu prirodnih silikata.

Feldspat je generalni naziv za minerale koji su po hemijkom sastavu aluminijum-silikati natrijuma, kalijuma, kalcijuma i barijuma.

Kada sve to pogledas tvoj kamen je sasvim pogodan za akvaristiku i ne bi trebao da menja pH vode.