Kutija rezanaca od papira!

rogus

Member
7 Maj 2004
233
2
18
50
Houston, TX, US
Poprilično sam se iznenadio danas po povratku s posla kada sam zatekao kartonsku kutiju 18x18 cm ispred vrata. Iznenađenje nije bile podstaknuto neočekivanošću pošiljke, nego veličinom onoga što je na sebi nosilo oznaku live fish i činjenica da je taj paket neubedljive veličine ostavljen ispred vrata gde je zbog rada brojnih klima uređaja temepratura oko 60C (možda preterujem, ali samo malo).
No to je bio početak iznenađenja. Znao sam da je kutija tu ležala najmanje dva sata jer je toliko proteklo od obaveštenja o isporuci koju sam dobio online do mog dolaska kući.
Nadao sam se da je unutra neka specijalna NASA tehnologija koja će mi omogućiti da ipak svoje nove ljubimce pustim u akvarijum žive i zdrave. Na kraju je tako i bilo, jer ko može da predvidi u kojoj formi dolaze nove tehnologije. Voda plava, bez uobičajenog mehura kiseonika, temperatura oko 30C na dodir i 5 ribica unutra. Za mene je ova kesa bila magična. A pošto sam, kao svaki niskoprofilni Balkanac, pokušao da je pocepam svojeručno ispostavilo se da je macho u meni morao malo i da stenje da bi u tom naumu uspeo. Vrlo jak materijal iako prilično elastičan. Odoh sad malo na taj sajt što je na poslenjoj slici ispisan da se doškolujem.
Ove male galaxy ribe plivaju i ne mare više za prekonoćnu put iz Kalifornije.
 

Attachments

  • DSCF0066.JPG
    DSCF0066.JPG
    145.2 KB · Pregleda: 23
  • DSCF0068.JPG
    DSCF0068.JPG
    164.2 KB · Pregleda: 23
  • DSCF0069.JPG
    DSCF0069.JPG
    233 KB · Pregleda: 23
  • DSCF0070.JPG
    DSCF0070.JPG
    127 KB · Pregleda: 24
  • DSCF0071.JPG
    DSCF0071.JPG
    139.7 KB · Pregleda: 24
  • DSCF0072.JPG
    DSCF0072.JPG
    128.3 KB · Pregleda: 22
Te kese odavno postoje, mozda vec i desetak godina. Ona se totalno napuni vodom i nema potrebe za kiseonikom. Fora je da kiseonik i CO2 prolaze kroz kesu bez problema. U svemu tome je problem sto to nije prihvaceno u nekom globalnom smislu a eto Ameri to koriste. Uglavnom kukaju na cenu, znas dve cente vise za kesu :)

Plavo je metilen, pa sta druge nego plavo. On se dodaje bas radi kiseonika, nosi ga bes nekog naprezanja i kukanja. Evo primer toga: Methemoglobinemia
 
E bobane, daleko smo mi od Amera. Trebalo je dugo da pocnemo da radimo kese sa polukruznim dnom da se ribe ne bi zavlacile u coskove. Ove kese bih sutra kupio da imam gde:(
 
I ova kese je imala "ćoškove", ali pošto je prilično mekana čova je to sredio sa dva komada lepljive trake. Možda je to mogao da uradi i pošto je delimično napunio kesu, čini mi se da bi to bio lakši način.
Poručio sam margaritatuse, a danas sam na nekom opustu naleteo na neon tetre i oticincluse, pa da sam i to uzeo za drugi akvarijum.