L174 hypancistrus sp. nova neidentificirana vrsta

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
d40f6631bcba957b2d97f0edbce40f9f.jpg


L174 nam dolazi iz pritoka Rio Xingu, Brazil, kao i Hypancistrus zebra, te stoga mnogi naga?aju da je to varijacija zebre, no to su samo naga?anja.
Osobno mislim da to nije nikava varijacija, jer se samo po obliku glave da zaklju?iti da je to druga vrsta.

Neto je manji primjerak iz svojeg roda, naraste samo 90mm.

Za prehranu preferira mesnu dijetu, no nerijetko dodavanje povr?a u prehranu moe samo goditi ovom, meni prekrasnom hypancistrusu!

Prodaje se (preteito u USA) pod nazivom Peruvian Panther, no to je samo jo jedan marketinki trik, te neznanje dobovalja?a, jer em riba ne dolazi iz Perua, em uop?e ne li?i na panteru ve? prije na geparda(ako gledamo koloritet to?ki!) :lol:
Dosta ?esto moj dobar internet prijatelj Kevin Korotev mi to ba naglaava, pa nisam mogao ne odoljet to podijelit s vama :D

Uglavnom, mrijest je itekako mogu?e, te po rije?ima Kevina, spadaju u lake primjerke za mrijest jer je on s njima imao odli?ne rezultate.
(nisu tako tvrdoglavi ko zebre!)

Razlog otvaranja ove teme jest moja naru?ba istih, dolaze iz Njema?ke, naalost ne ovaj petak, al ve? sljede?i - ko zna!?? :wink:
Taman dotad ?e akvariji bit zaljepljeni i uhodani, napunjeni sa svjeom i cikliranom vodicom...
he he he, kak ono ide, kao malo dijete ja sam sretan!!
8)

BTW slika je od prodava?a, wels-diskus.de
 
Lep i naj svoj nacin zanimljiv hypancistrus kao i svi ostali hypancistrusi. :wink:

Moje licno misljenje je da ovo ne moze biti varijetet Hypancistrus zebre,iz vise morfoloskih razlika izmedju te dve ribe. Ne mislim da je to zbog ralicitih sara po telu jer ne mora da bude to razlog da bi jedna vrsta ima odredjeni varijetitet. Ali ako takve sare vec postoje na telu morale bi da imaju bar naznacene linije gde se one zavrsavaju a gde pocinju (mislim na delova tela kod L46 gde se razdvajaju takva isarana podrucja). Znaci linije mogu biti drugacije ( isprekidane ili druge nijanse) ali sa karateristicnim naznakama tih podrucija odredjene vrste. To je sto se tice mojeg misljenja i nedoumice dali se radi o varijetitetu H.zebra-e .

Bas mi je drago Stina da ces imati mogucnosti da se dokopas ovog L174 , narocito zbog njegove lake reprodukcije a samim tim i vece rasirenosti ove ribe na nasim podrucijima
Eto, ako budes imao uspeha u tome i ako ne budes imao visoku cenu :roll: , bicu ti sigurno muisterija. :lol:
 
Ma joj, o cijeni ni ne razmiljam... ako ?e bit za tebe, onda ?e da bude poklon!
...al ti to frajeru zna odavno ve?... :wink:


Uglavnom, evo imam stalak, ?ekam staklo i bit ?e ipak 3 akvarija sa 3 ili 4 vrste...
Dok ih ne uhranim, a onda ?u napravit jedan akvarij za mla? ako se pokae ovo vrijednim, a ako ne imat ?u ih iz guta! :wink:
 
E to volim da cujem , da si ipak resio sve te vrste da radvojis u posebne akvarijume ... :D

A najvaznije je da prvo sve te ribe ispravno stignu kod tebe i da uspes u svemu tome sto si zamislio, a za ostalo cemo se lako dogovoriti... :wink: