Leglo gerbila

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
gerbili2.jpg
]Da se malo pohvalim . :)

Par mladih gerbila sam uspesno upario i dobio 4 mladunca .Nisam hteo ranije da ih uznemiravam ali danas im je oko 10 dana, vec su odlakani i tek treba da progledaju.

gerbili1.jpg
 
Bljak. Kako neko moze da drzi pacove u kuci. Nahrani ti lepo zmije sa tim zverima.

Malo se salim ali stvarno nikada nisam voleo glodare.
 
Dicia , nemoj mi samo reci da bi imao srca da das zmiji ove slatke malce?!:(
Iskreno, ja ne ... narocito sto se radi o paru koji su namenjeni za reprodukciju kao kucni ljubimaci , mozda si zapazio da je i varijetet sasvim neobican i kao takav trazen.
(znam da si se salio) ;)

Damari, kao sto se vidi na fotkama, dva mladunca su potpuno braon sto zapravo zanci da je genetika jako bitna kod selektivnog razmnozavanja. Oba roditelja su sareni ali naravno da nisam znao kakvi su oni nosioci, sta nose u sebi. Definitivno ta dva braon obojena malca su nosioci recesivnih osobina, sto je za pocetk itekako vazno kako bi kasnije dosao do jedinki sa prepoznatljivim genotipom.

Evo fotke oba roditelja

Slika -(levo je zenka ,desno muzjak)
 
Ne , niposto manje... Bitno je samo pratiti morfoloska i fizioloska svojstva roditelja, kako bi kasnije znali kako da prenosimo te osobine . Odredjivanje genotipa nije ni malo lako. Naravno da me neko pogresno ne shvati, ne zelim praviti neke nove gene odnosno ,cekati neke mutacije, vec zelim samo znati sta koja jedinka nosi u sebi od osobina.