moj aq od 80l

mr dr99

New Member
10 Februar 2012
18
0
1
34
Pozdrav zovem se ivan i nov sam ovde...imam akvarijum od 80l(60dx30sx40v)unjemu zelim da drzim moli i ksifo pozadina je od kamenja,biljke bi bile kao dekoracija ali bi ubacivao i tecno djubrivo,padloga ce biti tamna zbog ribica je vole tamne podloge,a i zbog trave...sad moje pitanje je koju pumpu mi predlazete i grejac od koliko wolti???Hvala u napred.
 
Grejac od 100W ce ti odraditi posao sasvim dobro. Atman ti preporucujem, najrasprostranjeni je kod nas i ima ok cenu.


Sto se tice filtera, takodje mozes da pazaris unutrasnji Atmanov :
Atamn At-F102 ili F103
ili
hang on filter Atman HF 0300 ili HF 0400.

Naravno, postoje i mnogo bolji ali i mnogo skuplji fiteri, al ovi koje sam naveo su veoma dobri!
 
Svaki filter ce vrsiti posao ako izaberes velicinu odgovarajucu za tvoj akvarijum. Filtreri koji se stavljaju u akvarijum imaju manu o kojoj ti je boban skrenuo paznju da se tesko estetski uklapaju. Vidi kakve su ti mogucnosti i sta zelis od akvarijuma pa onda odluci. Znaci dolaze u obzir sve vrste filtera. Najbolje rezultate daju spoljni filteri.
 
Iz svih tih razloga, estetika, efikasnost...sam mu i predlozio ono sto sam predlozio. Nije to neka litraza da mu treba kanister filter, moze da odradi posao sa sundjerom i to veoma lepo, al ono sto sam predlozio je po meni odlicno ulaganje i ispunjava sve kriterijume estetike.
 
U sustini to bas i nije optimalna visina akvarijuma za skalare jer oni mogu da budu i preko 20 cm visine. Visina akvarijuma nije nuzno i visina vodenog stuba pa bolje obrati paznju na to. Inace kako je tacio i rekao dok su mali sve je ok.